רה"מ סירב לבקשת ארה"ב לדרוש התנצלות ממייקל אורן

שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו ביקש מבכירים בישראל שיגיבו על דבריו של אורן במאמר ב"וול סטריט ג'ורנל". השר גלעד ארדן אמר כי "דבריו של אורן אינם תואמים את המציאות", אך מלשכת נתניהו סירבו להתייחס לדברים

ראש הממשלה בנימין נתניהו סירב היום (חמישי) לבקשת ארה"ב לתבוע מחבר הכנסת מייקל אורן (כולנו) להתנצל על דבריו נגד הנשיא ברק אובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו מקיים בימים האחרונים שיחות קשות עם שרים ובכירים בישראל בניסיון לקבל תגובה למאמרו של אורן, שלשום ב"וול סטריט ג'ורנל", שבו כתב כי אובמה נטש את ישראל. בעקבות בקשת שפירו התנער ראש מפלגתו של אורן, שר האוצר משה כחלון מהדברים במכתב, כפי שחשף אמש פרשן חדשות 2 אמנון אברמוביץ'.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן התייחס הבוקר לדבריו של אורן. "הדברים אינם תואמים את המציאות", אמר. "אורן טועה כאשר הוא מאשים את הנשיא אובמה בכוונות זדון כלפי ישראל. הנשיא מנע החלטות קשות נגד ישראל באו"ם ופעל רבות לחיזוק שיתוף הפעולה הביטחוני בין המדינות. אמירה כי הנשיא נטש את ישראל היא אמירה מנותקת".

ארדן אף הוסיף כי "בין שתי המדינות ישנן מחלוקות עקרוניות ואנו נעמוד על עמדותינו, אך ארה"ב הייתה ועודנה ידידתנו הגדולה ביותר והיא תורמת באופן מכריע לכלכלתה, לביטחונה ולחוסנה של ישראל".

נתניהו טרם נענה לבקשה של ארה"ב, והוא אינו מוכן בשלב זה להסתייג מדבריו של אורן, שכיהן כשגריר ישראל בארה"ב לפני רון דרמר. בלשכת ראש הממשלה סירבו להתייחס לדברים.