ההתנצלות שאחרי ההשתלחות: כחלון במסר של פיוס לאובמה

ח"כ מייקל אורן, חבר מפלגתו של כחלון, תקף בחריפות את נשיא ארה"ב ברק אובמה במאמר שכתב ל"וול סטריט זו'רנל" והאשים אותו כי דרדר את היחסים בין ישראל לארה"ב בכוונה. הערב הפקיד כחלון בידי שגריר ארה"ב בישראל מכתב התנצלות, בו ביקש למסור לאובמה כי האמירות הללו אינן מייצגות את מפלגתו - והודה לו על הסיוע לישראל

מיהר להתנצל. כחלון (פלאש 90)

אחרי המאמר החריף שכתב חבר הכנסת מייקל אורן, לשעבר שגריר ישראל בארה"ב, בו האשים את הנשיא אובמה שדרדר בכוונה את היחסים עם ישראל - מגיעה ההתנצלות: יו"ר מפלגת "כולנו" משה כחלון, שלח היום (רביעי) מכתב לשגריר ארה"ב בישראל, דן שפירו, בו הבהיר כי הוא מתנער מדבריו של אורן, החבר במפלגתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב ביקש כחלון למסור לאובמה את הערכתו על תמיכתו בישראל, בכלכלתה ובביטחונה. כחלון בהיר כי מה שכתב אורן ב"וול סטריט ז'ורנל" הוא על דעתו בלבד - ועמדותיו אינן מייצגות את מפלגת "כולנו".

במאמר החריף שכתב אורן הוא הודה כי גם ישראל וגם ארה"ב אשמות בדרדור היחסים ביניהן בשנים האחרונות, אולם רק הנשיא אובמה עשה זאת במכוון. חבר הכנסת הטרי, ששימש שגריר ישראל בארה"ב עד לפני שנתיים, הבהיר כי הנשיא הוא לא "אנטי ישראלי", אולם נהג ביד קשה כלפי ישראל בכל האמור לסוגיה המדינית.

הבוקר תקף השגריר שפירו את דבריו של אורן בריאיון לגלי צה"ל ואמר כי גרסתו לאירועים "דמיונית" וכי בימים אלה אורן הפך ל"פוליטיקאי וסופר שרוצה למכור ספרים". לדבריו, לפעמים מי שמשמש כשגריר לא תמיד נחשף לשיחות הפרטיות בין מנהיגים ולכן גרסתו לא עולה בקנה אחד עם האמת.