מנכ"ל אורנג' לנתניהו: "לעולם לא נתמוך בחרם על ישראל"

לאחר שקרא לניתוק הקשרים עם ישראל ועורר סערה נועד סטפן רישאר עם רה"מ, שאמר לו: "הדברים שלך נתפסו על ידי רבים כמתקפה". מנכ"ל אורנג' התנצל על "הפרשנות השגויה והעיוות של הצהרותיו" והבהיר: "נמשיך להשקיע בישראל". אחר הצהריים נפגש רישאר גם עם הנשיא לשעבר שמעון פרס

אחרי הסערה הגדולה והביקורת החריפה בעקבות התבטאויותיו, נפגש הבוקר (שישי) בירושלים מנכ"ל קבוצת אורנג' העולמית סטפן רישאר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. "הדברים שאמרת נתפסו על ידי רבים כמתקפה על ישראל", אמר לו נתניהו ורישאר הבהיר: "אני מצטער עמוקות על המחלוקת שנוצרה ורוצה להבהיר - החזון של אורנג' הוא לחבר בין אנשים, איננו לוקחים חלק בחרמות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפתח הפגישה אמר ראש הממשלה: "ביקורך כאן הוא הזדמנות להעמיד דברים על דיוקם", והדגיש כי ישראל היא המדינה היחידה במזרח התיכון המבטיחה זכויות אזרח מלאות, שבה כולם מוגנים תחת החוק באופן שוויוני.

"אנו חותרים לשלום אמיתי ובטוח עם שכנינו הפלסטינים, אולם את זאת ניתן להשיג רק באמצעות משא ומתן ישיר בין הצדדים ללא תנאים מוקדמים", אמר נתניהו. "לא ניתן להשיג זאת באמצעות חרמות או איומים בחרמות".

"ישראל היא מקום נפלא" (רויטרס)

רוצים להמשיך להשקיע בישראל

רישאר הודה לראש הממשלה על ההזמנה ואמר: "לכבוד הוא לי להיפגש איתך וזאת גם הזדמנות בשבילי לתקן את אי ההבנה בעקבות אותן הצהרות. אני רוצה להבהיר מפורשות שאורנג' כחברה לא תמכה ולעולם לא תתמוך בחרמות מסוג כלשהו נגד ישראל".

מנכ"ל אורנג' הדגיש כי "אנחנו עושים עסקים, אנחנו עוסקים בתקשורת, אנחנו כאן כדי לחבר בין אנשים ובוודאי לא כדי להשתתף בחרם מסוג כלשהו. ישראל היא מקום נפלא להיות בו בתעשיית הדיגיטל, ורצוננו הוא להמשיך לחזק ולהשקיע כאן".

רישאר אמר שקבוצת אורנג' והוא עצמו, לא לוקחים חלק בכל ניסיון חרם שהוא - בישראל או בכל מקום אחר: "חרמות אינם עולים בקנה אחד עם סולם הערכים של קבוצת אורנג'. הפעולות שאורנג' מבצעת אינן נגועות בשיקולים פוליטיים, אלא באסטרטגיה עסקית של המותג בלבד. אני רוצה להבהיר כל בלבול לגבי ההצהרות שלי, שעוותו והובנו באופן שגוי".

"במגעים עם פרטנר בנוגע לשם המותג"

לגבי המשך הקשר עם חברת פרטנר הישראלית אמר רישאר כי "אנחנו במגעים אתם בנוגע לשם המותג, כדי לפתח את האסטרטגיה העולמית שלנו". הוא ציין כי הדיונים עם חברת פרטנר הם עסקיים בלבד ונוגעים לסוגיות מסחריות: "הוטרדתי לראות את התוצאות של חוסר ההבנה של דבריי. אני מתחרט על הפרשנות השגויה שניתנה להם".

הוא הביע גאווה בהשקעות הקבוצה בישראל ואמר כי בכוונתה להישאר ממוקדת באסטרטגיה עסקית ומסחרית ולהמשיך ולהשקיע בישראל, כפי שנעשה בשני העשורים האחרונים. 

רישאר לפרס: "מתנגד לכל חרם על ישראל"

לאחר הפגישה עם נתניהו נועד רישאר גם עם הנשיא לשעבר שמעון פרס. בפתח הפגישה גינה פרס את החרמות הבינלאומיים כלפי ישראל ואמר לרישאר: "הגעתך לישראל חשובה מאוד, הדברים צריכים להישמע בקול ברור כי אתה נגד כל חרם ובעד ישראל".

"אני רוצה להבהיר כי אורנג' מתנגדת לכל חרם על ישראל, זה נוגד את הערכים והמדיניות שלנו", הבהיר רישאר לפרס. "חשוב לי להבהיר את דבריי שלא הובנו כהלכה - אני מתנגד לכל חרם. שאלת תנאי ההתקשרות עם המפעיל היא השאלה היחידה שעמדה לנגד עינינו בנוגע לפעילותנו בישראל ולא שום חרם".