גורם בממשל הבולגרי: "עצוב שבולגריה מעורבת בזה"

ראש ארגון "ידידי ישראל בולגריה" בפרלמנט הבולגרי הגיב היום לראשונה לתחקיר אודות מעלליו של ח"כ חזן בבולגריה ואמר כי לא יהיה מנוס מפגישה פרלמנטרית בין שתי המדינות. מקבילו הישראלי צפוי להיפגש עם גורמים בולגרים בהמשך השבוע: " אסביר לבולגרים שכך לא נראים הישראלים"

התחקיר אודות מעלליו של ח"כ אורן חזן בבולגריה שפורסם לפני יומיים בחדשות 2 עורר תגובות רבות בתקשורת העולמית, אך מטבע הדברים גם התקשורת הבולגרית עוסקת בה בגלל הדימוי הבעייתי שנוצר למדינה. היום (רביעי) לראשונה מאז הפרסום מתקבלת תגובה רשמית מהממשל הבולגרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עצוב שברמה הבינלאומית בולגריה מעורבת בשערוריות וסיפורים מביכים", אמר יאנקו ינקוב, ראש ארגון "ידידי ישראל בולגריה" בפרלמנט הבולגרי. "זה לא יוצר תדמית טובה למדינה".

לדבריו לא יהיה מנוס מפגישה בין הדרג הפרלמנטרי של שתי המדינות. "אם ההאשמות האלה נכונות אינני חושב שהוא יצליח לשמור על מקומו בפרלמנט", התייחס אל חבר הכנסת חזן. ינקוב התייחס גם למעשים הפליליים לכאורה שנחשפו בתחקיר. "אם פעילות פלילית כזאת התקיימה בבולגריה והרשויות לא חשפו אותה - זאת בעיה".שגריר בולגריה בישראל דימיטר מיכאילוב, שנמצא בימים אלה בבודפשט, אמר היום לחדשות 2 Online כי הוא ישוחח ויתמודד עם זה מול משרד החוץ הישראלי ולא באמצעות כלי התקשורת.

גם מקבילו הישראלי של ינקוב, יו"ר "אגודת הידידות ישראל בולגריה" יצחק ליפובצקי הגיבה לסערה. "הפרשה הזו מזיקה תדמיתית לישראל, אני אסביר לבולגרים שכך לא נראים הישראלים", אמר לחדשות 2 Online.

ביום שישי הקרוב צפוי ליפובצקי לפגוש גורמים רשמיים בממשל הבולגרי. "אני אעלה את הסוגיה של הפרשה הזאת ואגיד להם שאני מעריך שכשהוא נבחר הרקע הזה לא היה ידוע, זאת בהנחה שמה שנכתב עליו נכון". הוא אף ציין כי אם זו תהיה התדמית של הישראלים - זה עלול לגרום להחמרה באנטישמיות, שכיום היא מינורית בבולגריה.

הוא ציין כי הוא לא קיבל מסרים בנושא מהממשל הבולגרי, אך דווקא גורמים בממשל בישראל - ביניהם בכנסת, אמרו לו להסביר לגורמים בממשלת בולגריה את הסוגיה, על מנת להרגיע את הרוחות, וכדי שלא לפגוע בתדמית, שכן הפרשה סוקרה בהרחבה גם בתקשורת הבולגרית. בין היתר, למעט העלאת הסוגיה בפני גורמים בממשל הבולגרי, הוא גם ייפגש בקרוב עם עיתונאים בולגרים בנושא.

"אישיות בלתי רצויה בבולגריה", חזן


אתמול פורסם בערוץ הראשון כי גורמים בממשלת בולגריה העבירו מסר לישראל שמבחינתם אורן חזן הוא אישיות בלתי רצויה בבולגריה, והם לא רוצים שום קשר אתו. יש לציין כי המסר הזה הועבר כבר יומיים אחרי הבחירות, וללא קשר לתחקיר.