רה"מ נגד אורנג': דחה בקשה לפגישה

המאבק עם ענקית התקשורת הצרפתית נמשך: נתניהו הנחה את משרד החוץ לסרב לפניית מנכ"ל אורנג' להיפגש עם השגריר בפריז ולהסביר את דבריו בעד החרם, שעוררו סערה. ראש הממשלה הבהיר כי את ההסברים הוא מוזמן לבוא לתת בישראל

סטפן רישאר, ארכיון (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו דוחה היום (ראשון) את מסע ההתנצלויות וההסברים של סטפן רישאר מנכ"ל ענקית התקשורת אורנג' שחזר בו מדבריו, לפיהם אם הדבר היה תלוי בו היה מנתק את הקשר העסקי עם חברת פרטנר הישראלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות הסערה שהתעוררה מדבריו של המנכ"ל הצרפתי, הנחה ראש הממשלה נתניהו את אנשי משרד החוץ להשיב למנכ"ל אורנג' העולמית, שביקש להיפגש עם שגריר ישראל בצרפת, "שאת ההסברים הוא מוזמן לבוא ולתת בישראל", לשון המסר.

רישאר זכה אתמול לכתף קרה גם מחברת פרטנר הישראלית, שם סירבו לקבל את הסבריו החוזרים. "הצהרותיו האחרונות של מנכ"ל פראנס טלקום הן לא יותר מאשר מסך עשן אשר מטרתו להטות את דעת הקהל בישראל ובעולם", אמרו בפרטנר.

"אמירותיו הפוגעניות, התנצלויותיו וניסוחיו המעורפלים והמתחמקים ממשיכים לגרום נזק עצום למותג אורנג' בישראל ופוגעים באזרחי המדינה", טענו וביקשו להדגיש כי לא התקבלה אליהם כל פניה רשמית מפראנס טלקום עד היום. "אנחנו דורשים דו-שיח ישיר עם מנכ"ל החברה הצרפתית, סטפן רישאר, אשר עד היום מתחמק מהדברות ישירה עם החברה", אמרו בפרטנר. "התנהלות התמוהה לדעתינו".

אתמול העניק רישאר ריאיון לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP שבו אמר כי החברה שבראשה הוא עומד "נמצאת בישראל כדי להישאר", כך כלשונו. רישאר שב והכחיש את כוונתה של אורנג' לסגת מההסכם עם פרטנר ואמר כי הוא "חש צער עמוק" על המחלוקת שהתגלעה בעקבות הדברים שאמר במהלך כנס שהתקיים במצרים.