אבו מאזן: פתרון שתי המדינות לא אפשרי עם נתניהו

יו"ר הרשות התייחס לניצחון הימין בבחירות והזהיר מפני השלכותיו על התהליך המדיני. "הצהרות נתניהו נגד הקמת מדינה פלסטינית מוכיחות שאין רצינות מצד ממשלת ישראל לפתרון פוליטי"‎, אמר בישיבת אש"ף

נתניהו ואבו מאזן, ארכיון (תתקיים ישיבה מיוחדת של הנהגת הרשות, בעקבות הבחירות בישראל, שבה ידונו בתגובת הרשות לניצחון נתניהו והי)

חזון שתי המדינות נקבר גם מהצד הפלסטיני? יו"ר הרשות אבו מאזן התייחס היום (חמישי) לראשונה לנצחון הסוחף של הימין בבחירות בישראל ואמר כי פתרון שתי המדינות "אינו אפשרי" תחת ממשלה בראשות נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הצהרות נתניהו נגד שתי מדינות והקמת מדינה פלסטינית - אם באמת הדברים נכונים - מוכיחות שאין רצינות מצד ממשלת ישראל לפתרון פוליטי", טען אבו מאזן בישיבה של הנהגת אש"ף ברמאללה. יו"ר הרשות הוסיף כי דברי נתניהו "מדאיגים אבל לא חדשים"‎. הוא הדגיש כי "הפלסטינים לא ייסוגו מהדרישה להשגת תמיכה מהקהילה הבינלאומית".

כמו כן גינה אבו מאזן את דברי ליברמן, לפיהם על ישראל "לערוף" את ראשי האויבים, והגדיר את האמירה כגזענית. בדבריו התייחס אבו מאזן לדברי נתניהו וליברמן בגנות הציבור הערבי ישראלי: "אנחנו לא מתערבים בענייניה הפנימיים של ישראל, אבל אנחנו עוקבים אחרי היחס לאזרחים הערבים"‎.

"אין פרטנר". עריקאת (חדשות 2)

"כעת זה ברור שאין פרטנר בצד הישראלי"

בהמשך היום תתקיים ישיבה מיוחדת של הנהגת הרשות הפלסטינית, בעקבות הבחירות בישראל, שבה ידונו בדרכי התגובה לניצחון נתניהו. התבטאותו של ראש הרשות מגיעה בעקבות דבריו של נתניהו בריאיון לאתר nrg, לפיה לא יאפשר הקמת מדינה פלסטינית במהלך כהונתו. בכיר הרשות הפלסטינית סאיב עריקאת, שניהל את המשא ומתן מטעם הרשות עד לפני מספר חודשים, טען אתמול כי הבחירה בנתניהו מהווה מכשול לתהליך השלום.

"לפני זמן קצר הכריז נתניהו כי הוא מתנגד להקמת מדינה פלסטינית וכי בכוונתו להרחיב את הבנייה בהתנחלויות במידה וייבחר", אמר עריקאת בריאיון לתחנת הרדיו "קול פלסטין". "נתניהו הצהיר כי יעשה זאת בממשלה הבאה. כעת זה מאוד ברור שאין פרטנר בצד הישראלי".

דוברו של אבו מאזן, נביל אבו רודיינה, אמר אתמול כי "לא מעניין אותנו מי יהיה ראש הממשלה בישראל. אנו רוצים שכל ממשלה תכיר בפתרון שתי המדינות ובכך שמזרח ירושלים תהיה בירת המדינה הפלסטינית. על הבסיס הזה נמשיך לעבוד עם כל ממשלה ישראלית שתהיה מחויבת להחלטות הלגיטימיות הבינלאומית. אם לא תעשה כן - אין סיכוי לשלום".

גם בחמאס הגיבו לניצחונו של נתניהו בבחירות וקראו לרשות הפלסטינית להתנתק מישראל. דובר התנועה, חוסאם בדראן, צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "נתניהו אינו מאמין באף פתרון. הבחירה בנתניהו צריכה להביא את הרשות הפלסטינית לפיוס ולהתנתק מממשל הכיבוש".