מנכ"ל אורנג' התקשר למשנה לרה"מ והתנצל

יומיים לאחר שעורר סערה כשהביע את רצונו להתנתק מחברת פרטנר הישראלית, שוחח מנכ"ל אורנג' העולמית סטפן רישאר עם המשנה לרה"מ סילבן שלום והתנצל בפניו על האמירות. "דבריי הוצאו מהקשרם", הסביר. שלום השיב לו: "העם בישראל כעוס ופגוע"

מנכ"ל אורנג' העולמית סטפן רישאר שוחח היום (שישי) בטלפון עם המשנה לראש הממשלה ושר הפנים סילבן שלום, והביע התנצלות על הדברים שאמר שלשום בכנס במצרים ועוררו סערה מדינית גדולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני חבר של ישראל, אני אוהב את ישראל, דבריי פשוט הוצאו מהקשרם ולא הובנו נכון", אמר רישאר לשר שלום. "אני מתנצל בשמי ובשם החברה על האמירות. אנחנו באורנג' מגנים חרמות מכל סוג שהוא".

שלום מסר לרישאר שהעם בישראל כעוס ופגוע מדבריו. "מצער אותי שהפכת להיות כלי במאבק ובדה לגיטימציה נגד ישראל ונתת יד למתקפה של שונאי ישראל שמנסים לפגוע בנו, לא רק צבאית אלא גם כלכלית", אמר שלום.

רישאר התנצל בפני השר ואמר לו שלא היה מודע למתקפה המתנהלת נגד ישראל. לדבריו, הוא אינו שותף לכך והוא מצר על כך.

עובדי פרטנר

צרפת: מתנגדים לחרם על ישראל

מוקדם יותר היום ניסה שר החוץ הצרפתי לורן פביוס להרגיע את "סערת אורנג'" בישראל ואמר כי ארצו מתנגדת לכל חרם על ישראל. לצד זאת, הוסיף פביוס כי חברת אורנג' העולמית, שפועלת מצרפת, חופשיה לעשות כרצונה ולסיים את קשריה עם חברת פרטנר הישראלית.

התגובה הצרפתית הראשונה להצהרות של אורנג' העולמית הגיעה יומיים לאחר ההתבטאות של מנכ"ל אורנג' העולמית, הצרפתי סטפן רושאר. "בעוד זכותו של נשיא אורנג' לקבוע את האסטרטגיה בחברה שלו, צרפת מתנגדת נחרצות לכל חרם על ישראל", אמר פביוס בהצהרה שפרסם.

סגנית שר החוץ ח"כ ציפי חוטובלי בירכה על הודעת שר החוץ הצרפתי. "הקו שלא מקבל את החרמות וההשמצה הנו משמעותי וחזק גם באירופה", אמרה. "תפקידנו במשרד החוץ להמשיך ולהיאבק באותם גורמים שפועלים לדה לגיטמציה על ישראל ולחזק את הקול השפוי והמשמעותי באירופה ובעולם שלא נכנע לתעשיית השקרים".