גורמים בממשל האמריקני: "ארה"ב שוקלת להכיר במדינה פלסטינית בקווי 67'"

גורמים בממשל האמריקני אומרים כי ארה"ב שוקלת להכיר בהצעת מועצת הביטחון המכירה בגבולות המדינה הפלסטינית בקווי 67' - כך דיווח ה"ניו יורק טיימס". לטענת הגורמים, השיקולים מגיעים על רקע דבריו של רה"מ נתניהו נגד רעיון שתי המדינות ואזהרתו מפני המצביעים הערבים

ארה"ב נגד דברי נתניהו (רויטרס)

ארצות הברית שוקלת לתמוך בהחלטת מועצת הביטחון של האו"ם המגדירה את גבולות המדינה הפלסטינית בקווי 67' - כך מדווח הלילה (חמישי) ה"ניו יורק טיימס". על פי הדיווח, גורמים בממשל האמריקני שוקלים להמליץ על המהלך בעקבות דבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לפיהם יתנגד להקמת מדינה פלסטינית ביהודה ושומרון ובשל האזהרה שהשמיע נגד שיעור ההצבעה הגבוה במגזר הערבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגורמים האמריקנים מוסיפים כי למרות שהיחסים בין ישראל לארצות הברית יישארו חזקים, ייתכן שהם לא ינוהלו על ידי הנשיא אובמה עצמו כי אם עלי ידי מזכיר המדינה ג'ון קרי ובכירים במשרד ההגנה.

אמש הביע הבית הלבן דאגה מדבריו של ראש הממשלה נתניהו במהלך יום הבחירות, ש"הזהיר" מכך שהציבור הערבי יוצא בהמוניו לקלפיות - במה שכונה על ידי האמריקנים "רטוריקה פלגנית". דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט אמר לכתבים כי ארצות הברית תשוחח עם ישראל ישירות בנושא זה.

עוד הוסיפו בוושינגטון כי לשיטתו של אובמה, "פתרון שתי המדינות הוא הדרך הטובה כדי להרגיע את המתח בין ישראל לפלסטינים", והדגישו כי ארצות הברית "תשקול מחדש" את גישתה לגבי תהליך השלום - זאת אחרי דברי של נתניהו בריאיון ל-NRG, שבמהלכו אמר כי מדינה פלסטינית לא תקום אם ייבחר. עוד אמרו כי לדעתם, "להיבחרו של נתניהו לא תהיה השפעה על נושא הגרעין האירני".