נתניהו: "אירן מסוכנת פי כמה מדאע"ש"

נתניהו ביקר בפיקוד העורף במסגרת תרגיל "נקודת מפנה" והזהיר מההסכם המתגבש בין אירן למעצמות. "הוא סולל את דרכה להרבה פצצות אטום ומזרים מיליארדים לקופתה", אמר רה"מ והדגיש: "סומכים קודם כל על עצמנו"

נתניהו, יעלון ואזינקוט בתרגיל, היום (קובי גדעון, לע"מ)

"סומך קודם כל על עצמנו בענייני ביטחון": ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שלישי) שוב לסוגיית הגרעין האירני, פחות מחודש לפני תאריך היעד להסכם בין טהרן למעצמות. נתניהו, שביקר בפיקוד העורף לרגל תרגיל "נקודת מפנה" הנרחב, אמר כי "האתגרים כל הזמן נערמים סביבנו, בין השאר על ידי טילים ורקטות שרובן ככולן מסופקות על ידי אירן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה הדגיש את הסכנה הנשקפת מאירן על ידי השוואה בינה לבין ארגון דאע"ש, כלפיו המעצמות דווקא מפעילות עוצמה צבאית: "היא מסוכנת פי כמה ממכונת הטרור של דאע"ש, אף על פי שגם היא מסוכנת מאוד". בהמשך דבריו מתח נתניהו ביקורת נוספת על ההסכם המתגבש: "כשמדובר בביטחון ישראל אני סומך קודם כל על עצמנו והראיה לכך היא ההסכם שמתגבש בין המעצמות לאירן".

למרות דברי אובמה בריאיון ל"עובדה", לפיהם רק הסכם ימנע מאירן יכולת גרעינית ולא תקיפה, נתניהו טען שההסכם "גם סולל את דרכה של אירן להרבה פצצות אטום, וגם מזרים מיליארדים רבים לקופות של אירן. באמצעות הכסף הזה היא תוכל להמשיך ולחמש את האויבים שלנו בנשק תלול מסלול ונשק אחר, וגם תחמש את מכונת המלחמה והטרור שלה, שפועלת נגדנו ונגד המזרח התיכון".

הנשיא ריבלין במקלט בזמן התרגיל, היום (מארק ניימן לע"מ)

"לכן אנחנו נעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי לדאוג לביטחון ישראל, נמשיך להגן על העורף ונמשיך להגן על אזרחי ישראל, כפי שאנחנו עושים בתרגיל הזה", סיכם נתניהו את המסר התקיף.

נתניהו גם שיבח את פעילות פיקוד העורף בתרגיל: "כמו כל אזרחי ישראל אני משתתף בתרגיל, כולל היום עם שמיעת האזעקה. אנחנו פועלים בקשת רחבה מאוד ומתרשמים בהחלט מהשיפורים. יש כאן עבודה מאוד שיטתית ואינטנסיבית להגן על העורף הישראלי".