אובמה בריאיון בלעדי ל"עובדה": "תקיפה רק תאט את תכנית הגרעין"

נשיא ארצות הברית ממשיך במאמץ לפנות לדעת הקהל בישראל – קצת פחות מחודש לפני תאריך היעד לעסקה עם אירן. בריאיון לאילנה דיין הוא מתייחס לאפשרות של תקיפה צבאית, מדבר על נאום נתניהו בקונגרס ומזהיר מפני בידוד בינלאומי גובר בהיעדר תכנית מדינית בין ישראל לפלסטינים. הריאיון המלא ישודר מחר בתכנית "עובדה"

כחודש בלבד לפני תאריך היעד לעסקה עם אירן, נשיא ארצות הברית ברק אובמה מנסה - בריאיון בלעדי לערוץ 2 - לפנות לציבור הישראלי ולשכנע אותו במה שלא הצליח לשכנע את נתניהו - שמדובר בעסקה טובה. הריאיון המלא עם אובמה ישודר מחר (שלישי) בתכנית "עובדה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני חושב שאני יכול להוכיח, לא על בסיס תקווה בלבד אלא על בסיס עובדות וראיות, שהדרך הטובה ביותר למנוע מאירן נשק גרעיני היא הסכם נוקשה ובר אכיפה", אמר אובמה. "פתרון צבאי לא יסדיר זאת, אפילו אם ארצות הברית תשתתף. הוא רק יאט זמנית את תכנית הגרעין".

"מבין את דאגת העם בישראל" (חדשות 2)

אובמה סירב לענות על השאלה האם לדעתו יש סיכוי שראש הממשלה נתניהו יורה על תקיפת מתקני הגרעין של אירן מבלי להודיע לו על כך קודם. "לא אעסוק בספקולציות בנושא הזה", אמר. "מה שאני יכול לומר לעם בישראל הוא שאני מבין את דאגותיהם ואת פחדיכם".

במשך 40 דקות שוחח אובמה בפתיחות על היחסים בין ישראל לבין הארצות הברית ועל הצורך הדחוף, לדבריו, לחדש את התהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים. בהיעדר תהליך מדיני, מזהיר אובמה, יהיה לקהילה הבינלאומית קשה מאוד להגן על ישראל בפורומים בינלאומיים.