עופר עיני: "הצלחנו לסכל את המזימה נגד ישראל"

המשלחת הישראלית בראשותו של עופר עיני נחתה בנתב"ג אחרי שהצליחה לבלום את הניסיון הפלסטיני להדיח את ישראל מהתאחדות הכדורגל העולמית. "ההרגשה מצוינת, עברנו חודש לא קל", הדגיש עיני. "אני מקווה שהמאבק שלנו יגרום לג'יבריל רג'וב להבין שזו לא הדרך"

יו"ר התאחדות הכדורגל הישראלית עופר עיני שב הערב (שבת) לישראל לאחר שהמהלך הפלסטיני להשעיית ישראל מחברות בארגון פיפ"א נדחה. עם נחיתתו בנמל התעופה בן גוריון, הוא הביע שביעות רצון מכך שהצדדים הצליחו להגיע להבנות שימנעו פגיעה ממשית בספורט הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ההרגשה מצוינת, עברנו חודש לא קל", אמר יו"ר ההתאחדות עיני, ושיבח את הסיוע שקיבל מגורמים פוליטיים על מנת להפעיל לחץ על פדרציית הכדורגל העולמית. "הייתה ממש עבודה אינטנסיבית עם משרד החוץ ועם גורמים בממשלה כולל ראש הממשלה נתניהו".

לדבריו, בימים שלפני ההצבעה בז'נבה נרשמו לא מעט דרמות, כאשר הפלסטינים בראשות ג'יבריל רג'וב מפרים פעם אחר פעם את הסיכומים עמם. "בסופו של התהליך הצלחנו לסכל את המזימה להוציא את ישראל מפיפ"א, ואני שמח על כך", הוסיף עיני.

עיני ורג'וב, אתמול (רויטרס)

המשלחת הישראלית נחתה במצב רוח מרומם, לאחר שעיני זכה למחמאות רבות על תפקודו למניעת המשבר המדיני-ספורטיבי. "אני מניח שהמאבק שנתנו פה ייתן לג'יבריל רג'וב להבין שזו לא הדרך הנכונה, כי הוא הרי מחזיק את כל הכובעים בספורט הפלסטיני", הוסיף עיני. "אני מקווה שהמהלך הזה אמר לו עד כאן".

עיני נקט בגישה מקרבת: הוא לא ניסה להביך את הפלסטינים או להילחם בהם, אלא להושיט יד. הדבר הוביל לכך שרג'וב לבסוף משך את הצעתו בתמורה להקלות במעברים לאנשי כדורגל פלסטינים, והסכמה על ועדה פנימית בפיפ"א שתבדוק את מעמדן של חמש הקבוצות הישראליות שמשחקות מעבר לקו הירוק. לחיצת היד בין עיני לרג'וב סימלה את הסרת האיום - לפחות בינתיים.