נתניהו: "המאבק בפיפ"א – צודק מאין כמוהו"

ראש הממשלה תקף את המהלך להשעיית ישראל מפיפ"א ואמר כי הפלסטינים מנסים לערער את הלגיטימציה של ישראל בעולם. "המהלך בכלל איננו נובע ממשהו שאנו עושים או לא עושים", ציין נתניהו. "הוא נובע מעצם ההתנגדות לזכותנו לקיים מדינה משלנו"

"מאבק צודק". נתניהו (פלאש 90, רויטרס)

בשעה שנציגי התאחדות הכדורגל העולמית דנים בהצעה הפלסטינית להשעות את ישראל מחברותה בארגון, תקף ראש הממשלה בנימין נתניהו את המהלך הפלסטיני וטען כי הוא נועד לפגוע בלגיטימציה של ישראל בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בימים אלה ובשעות אלה ממש אנו מנהלים, יחד עם עופר עיני ואנשי ההתאחדות לכדורגל, מאבק עיקש וצודק מאין כמוהו נגד הניסיון הפלסטיני לפגוע בלגיטימציה של מדינת ישראל ושל הכדורגל הישראלי", כתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו.

"חשוב שתדעו", הוסיף ראש הממשלה, "המהלך הפלסטיני להחרים את ישראל בזירת הכדורגל העולמי ובזירה הבינלאומית בכלל איננו נובע ממשהו שאנו עושים או לא עושים. הוא נובע מעצם ההתנגדות לזכותנו לקיים מדינה משלנו".

מפגינים מחוץ לאולם

בינתיים, בציריך שבשוויץ נמשך הדיון בקונגרס פיפ"א. למרות התעקשותו של יו"ר ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל ג'יבריל רג'וב לקיים את ההצבעה על השעיית ישראל מחברות בהתאחדות, מאחורי הקלעים נמשך הניסיון להגיע להסכם שימנע את ההצבעה.

במהלך נאומו של נשיא פיפא, ספ בלאטר, פרצו מספר פעילים פרו פלסטינים לאולם הקונגרס, הניפו כרטיס אדום וקראו "להחרים את ישראל, לעצור את האפרטהייד". בלאטר הורה למאבטחים להוציא את המפגינים מהמקום ולהגביר את האבטחה בכל הכניסות לאולם.