רה"מ נתניהו: ‫פגיעה בישראל תהרוס את פיפ"א

לקראת ההצבעה מחר על הצעת הפלסטינים להשעות את ישראל מארגון הכדורגל העולמי, תוקף נתניהו בחריפות את "הניסיון לעשות פוליטיזציה של ישראל". על ירי הגראד: "ישראל חייבת לשלוט צבאית בעזה במשך שנים"‬

ראש הממשלה בנימין נתניהו מזהיר מפני התמוטטותה של התאחדות הכדורגל העולמית אם זו תערב את הפוליטיקה בספורט ותחליט להרחיק את ישראל מהארגון הבינלאומי. "הניסיון לפגוע בישראל דרך פיפ"א יהרוס את פיפ"א", אמר היום (חמישי) נתניהו בתדרוך עם תא הכתבים המדיניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זו תהיה רק התחלה של תהליך שבו מכניסים פוליטיקה לספורט. לעשות פוליטיזציה של ישראל ימוטט את פיפ"א", הוסיף נתניהו שהתייחס גם לאפשרות של הסדר מדיני עם הפלסטינים: "אחרי מה שקרה בעזה בעקבות ההתנתקות, איך זה לא יחזור על עצמו? מי יטפל במנהרות? מי יטפל בהברחות הנשק? התשובה היחידה היא שישראל חייבת לשלוט צבאית ביהודה ושומרון במשך שנים. זו התשובה היחידה".

נשיא פיפ"א סת' בלאטר (רויטרס)

נשיא אופ"א: "אין מקום להשעות את ישראל"

מחר, בקונגרס של הפדרציה הבינלאומית לכדורגל, תיערך בהתאם לדרישת הפלסטינים ההצבעה שבסופה יוחלט אם ישראל תורחק מפיפ"א או לא. כרגע נראה שאירופה מתייצבת לצד ישראל במאבק נגד ההשעייה.

נשיא אופ"א, מישל פלאטיני, הביע תמיכה מלאה בעמדה הישראלית: "ישראל לא הפרה אף תקנה ואין מקום להשעות אותה", אמר במהלך קונגרס אופ"א (איגוד התאחדויות הכדורגל האירופאיות), שנערך בציריך שבשווייץ.

הוא קרא לכל ההתאחדויות המסונפות לאופ"א לפעול בהתאם להחלטת הוועד הפועל של הארגון ולהצביע נגד השעיית ישראל: "ההצעה שהביאה ישראל מספקת ותורמת משמעותית לשיפור המצב. אני משוכנע שפיפ"א תאמץ מחר את ההצעה".

נשיא אופ"א מישל פלאטיני (רויטרס)

על שוק התקשורת: "אני מאמין בתחרות"

ראש הממשלה התייחס במהלך תדרוך הכתבים המדיניים גם לתכניותיו במשרד התקשורת הנמצא בידיו. "אני מאמין בפתיחת שווקים, אני מאמין בתחרות", הדגיש נתניהו. "הרעיון הוא לא להשתלט על שוק התקשורת, אבל הרעיון הוא להגביר את התחרות".

"אני שולל את הטענה שאני רוצה להשתלט על התקשורת", הבהיר ראש הממשלה. "העלאת התשלום מצד ערוץ 10 לא הייתה דרישה שלי, אלא של הדרג המקצועי באוצר. אני בוחן אפשרות לכל יזם להיכנס לתחום התקשורת. האם זה יחזיק? מי שמצליח - מתחרה". באשר לרפורמה ברשות השידור השיב נתניהו: "אני לומד את העניין, אין לי כוונה לשנות זאת".

בעניין אחר עדכן נתניהו כי הוא שוחח שלשום עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון ושיגר לו מכתב מחאה על הדוח המתגבש באו"ם שהשווה בין חטיפת הנערות בידי בוקו חראם בניגריה למצבם של הילדים בעזה בעקבות "צוק איתן". את הידיעה על קיומו של הדוח פרסמנו אמש לראשונה כאן בחדשות 2.

עוד נושא אחד שעלה במהלך התדרוך שקיים ראש הממשלה עם תא הכתבים המדיניים הוא המשא ומתן הקואליציוני להקמת ממשלתו הרביעית של נתניהו. נתניהו טוען כי בניגוד לדברי ליברמן, לא הוצע לו תיק הביטחון אלא תיק החוץ בלבד.