פלטיני בעד ישראל: "לא להשעותה"

כיממה לפני ההצבעה הגורלית בקונגרס פיפ"א על דרישת הפלסטינים להשעות את ישראל מפדרציית הכדורגל העולמית, אירופה מביעה תמיכה בעמדה הישראלית. נשיא אופ"א מישל פלטיני קרא להצביע נגד: "ישראל לא הפרה אף תקנה". עופר עיני: אסור להכניס פוליטיקה, כדורגל חייב לשמש גשר לשלום

גב מאירופה, פלטיני (רויטרס)

אירופה מתייצבת לצד ישראל במאבקה נגד השעייתה מפיפ"א, כפי שדורשים הפלסטינים. לקראת ההצבעה מחר בקונגרס של הפדרציה הבינלאומית לכדורגל, הביע נשיא אופ"א מישל פלאטיני תמיכה מלאה בעמדת הישראלית: "ישראל לא הפרה אף תקנה ואין מקום להשעות אותה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פלאטיני אמר את הדברים במהלך קונגרס אופ"א (איגוד התאחדויות הכדורגל האירופאיות) שנערך בציריך שבשווייץ. הוא קרא לכל ההתאחדויות המסונפות לאופ"א לפעול בהתאם להחלטת הוועד הפועל של הארגון ולהצביע נגד השעיית ישראל: "ההצעה שהביאה ישראל מספקת ותורמת משמעותית לשיפור המצב. אני משוכנע שפיפ"א תאמץ מחר את ההצעה".

עיני: הושטנו יד לשלום (פלאש 90, מרים אלסטר)

יו"ר התאחדות הכדורגל עופר עיני נאם בפני באי הקונגרס ואמר: "אנחנו עושים ונמשיך לעשות כל מה שניתן כדי להבטיח קיום חיים ספורטיביים תקינים ככל האפשר ברשות הפלסטינית. ההצעה שלנו אמיתית ויש בה פוטנציאל עצום לשינוי המצב לטובה".

עיני הבהיר, עם זאת, כי "כל ניסיון להפוך את פיפ"א לגוף שמתערב בקביעת גבולות בינלאומיים אינו מקובל עלינו". הוא אמר כי נפגש בשבת האחרונה עם יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית ג'יבריל רג'וב, שעומד מאחורי בקשת ההשעיה של ישראל.

"אני הושטתי שוב יד לשלום, רג'וב לא הושיט יד חזרה והמשיך לתקוף את ישראל ולפעול להשעייתה. אני עדיין מאמין שניתן להגיע לפתרון הוגן, אבל אם הדבר לא יסתייע, אני מצפה מכם, חבריי לאופ"א, לעמוד לצידנו".

"אל תאפשרו לאף אחד לעצור את המשחק"

עיני ציין כי הבהיר לנשיא פיפ"א ספ בלאטר שישראל לא תוכל להתפשר בעניין המדיני ולא תסכים שפיפ"א תהפוך לזירה פוליטית נוספת.

"חברים, היום האצבע המאיימת בהשעיה מופנית לעברנו, מחר היא יכולה באותה קלות להיות מופנית לעבריכם", אמר יו"ר ההתאחדות למשתתפי הקונגרס. "בחרנו לא להשמיץ את מר רג'וב, בחרנו לא לדבר בגנות ההתאחדות הפלסטינית, כי אני מאמין בכל לבי שהכדורגל חייב לשמש גשר לשלום, אמצעי לקרב ולחבר במקומות שלעתים המדינאים מתקשים. אל תאפשרו לאף אחד לעצור את המשחק".