סאיב עריקאת: "ניצחון נתניהו מוכיח שאין פרטנר"

ברשות הפלסטינית התייחסו לתוצאות הבחירות בישראל והזהירו מכוונות נתניהו להרחיב את ההתנחלויות. בחמאס קראו לפיוס עם הרשות: "נתניהו אינו מאמין באף פתרון", ובאירן הדגישו: "כל המפלגות בישראל אותו דבר"

"אין פרטנר". עריקאת (חדשות 2)

שעות ספורות לאחר פרסום תוצאות האמת בבחירות לכנסת ה-20, התייחס הבוקר (רביעי) בכיר הרשות הפלסטינית סאיב עריקאת לניצחונו של ראש הממשלה בנימין והבהיר כי הבחירה בו מהווה מכשול לתהליך השלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לפני זמן קצר הכריז נתניהו כי הוא מתנגד להקמת מדינה פלסטינית וכי בכוונתו להרחיב את הבנייה בהתנחלויות במידה וייבחר", אמר עריקאת בריאיון לתחנת הרדיו "קול פלסטין". "נתניהו הצהיר כי יעשה זאת בממשלה הבאה. כעת זה מאוד ברור שאין פרטנר בצד הישראלי".

הבכיר הפלסטיני אמר כי מחר תתקיים ישיבה מיוחדת של הנהגת הרשות, בעקבות הבחירות בישראל, שבה ידונו בתגובת הרשות לניצחון נתניהו והימין.

"בלי הכרה בפלסטין אין סיכוי לשלום"

דוברו של אבו מאזן, נביל אבו רודיינה, אמר כי "לא מעניין אותנו מי יהיה ראש הממשלה בישראל. אנו רוצים שכל ממשלה תכיר בפתרון שתי המדינות ובכך שמזרח ירושלים תהיה בירת המדינה הפלסטינית. על הבסיס הזה נמשיך לעבוד עם כל ממשלה ישראלית שתהיה מחויבת להחלטות הלגיטימיות הבינלאומית. אם לא תעשה כן - אין סיכוי לשלום".

גם בחמאס הגיבו לניצחונו של נתניהו בבחירות וקראו לרשות הפלסטינית להתנתק מישראל. דובר התנועה, חוסאם בדראן, צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "נתניהו אינו מאמין באף פתרון. הבחירה בנתניהו צריכה להביא את הרשות הפלסטינית לפיוס ולהתנתק מממשל הכיבוש".

באירן הגיבו לתוצאות הבחירות באדישות ואמרו כי לכל המפלגות בישראל יש טבע אגרסיבי. "הכל ממשיך כרגיל בממשלה הבאה של נתניהו", אמר דובר שר החוץ האירני מרזי אפחאם. "כל המפלגות בישראל הן אותו הדבר, לכולן יש חלק בפשעים נגד הפלסטינים ובמעשי התוקפנות".