רה"מ נתניהו: "לנהל מו"מ על גושי ההתנחלויות"

בימין זועמים בעקבות הצעתו של ראש הממשלה נתניהו לשרת החוץ של האיחוד האירופי לגבש הבנות לגבי הבנייה בהתנחלויות. נתניהו עשה זאת כדי למנוע עימותים עם אירופה על כל הכרזת בנייה מעבר לקו הירוק, אולם בימין חוששים שמדובר בהצעה "מסוכנת ותקדימית", כפי שמכנה אותה השר אורי אריאל

יגיעו להבנות? נתניהו ומוגריני (לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע לשרת החוץ של האיחוד האירופי פדריקה מוגריני לגבש הבנות לגבי הבנייה בהתנחלויות ולהגדיר מהם המקומות שיישארו בידי ישראל בכל הסדר, כדי למנוע עימותים מיותרים עם אירופה על כל הכרזת בנייה מעבר לקו הירוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו הביע עמדה זו פעמים רבות בעבר ולפיה הפלסטינים מוחים על כל בנייה, גם במקומות שהם בעצמם הודו שיישארו בריבונות ישראלית. גורמי ימין רואים בדברים אלו של נתניהו רמז אפשרי להקפאה או ריסון בנייה מחוץ לגושים. מלשכתו נתניהו נמסר הבוקר (שלישי) כי אין שום כוונה כזו.

"הצעה מסוכנת". אורי אריאל (חדשות 2)

בתגובה להצעתו של נתניהו אמר הבוקר שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי): "אם אכן יש אמת בדברים, מדובר בהצעה מסוכנת ותקדימית הנוגדת באופן ברור את הסעיף הראשון בקווי היסוד של הממשלה".

אריאל מדבר על הסעיף שלפיו "לעם היהודי זכות בלתי ניתנת לערעור למדינה ריבונית בארץ ישראל, מולדתו הלאומית וההיסטורית". אריאל אמר הבוקר כי הוא "מצפה מכל מרכיבי הקואליציה ובראשם ראש הממשלה לשמור על קווי היסוד".