אובמה: "הסכם שלום במזה"ת נראה כרגע רחוק"

נשיא ארה"ב ברק אובמה התייחס במסיבת העיתונאים לסכסוך הישראלי פלסטיני, ואמר כי הוא אינו אופטימי להשגת הסדר מדיני בין ישראל לבין הפלסטינים. הנשיא ציין כי אחת הסיבות לכך היא השקפתם של חלק משרי הממשלה החדשה שהושבעה אתמול

נשיא ארצות הברית ברק אובמה התייחס הלילה (שישי) להקמת הממשלה החדשה בישראל ואמר כי חלק מהשרים החברים בה מרחיקים את האפשרות להסכם שלום במזרח התיכון. את הדברים אמר אובמה במהלך פגישה עם מנהיגי המפרץ הפרסי בוועידת פסגה שנערכת בימים אלה בקמפ דיוויד.    

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אובמה אמר כי "הסיכוי להסכם שלום בין ישראל לבין הפלסטינים נראה רחוק עכשיו". הוא ציין כי אחת הסיבות לכך היא מספר חברים בממשלה החדשה שהושבעה אמש, שאינם שותפים לחזון שתי המדינות.

יחד עם זאת הנשיא האמריקני הבהיר כי הוא עדיין מאמין שפתרון הסכסוך הוא חיוני למען השגת השקט באזור, וכי הסכם שלום הינו הדרך הטובה ביותר להבטיח את ביטחונה של ישראל.

הממשלה החדשה (יונתן סינדל / Flash90)

רק לפני מספר ימים אמר הנשיא האמריקני כי בריאיון שהעניק לעיתון "א-שרק אל-אווסט" כי לא ויתר על רעיו שתי המדינות. במהלך הריאיון קרא אובמה לשני הצדדים להראות נכונות. "אנחנו פונים כעת לממשלה הישראלית החדשה ולפלסטינים, ומבקשים: הביעו את מחויבותכם לתהליך ולפתרון שתי המדינות דרך הפעולות בשטח ודרך התוויית מדיניות", אמר אובמה.