אובמה בירך: מצפה לעבוד עם נתניהו

על רקע המשבר ביחסי המנהיגים, בבית הלבן מברכים על הקמת ממשלת נתניהו החדשה ומבהירים שארה"ב רואה חשיבות גדולה בשיתוף הפעולה הביטחוני עם ישראל: "מצפים להתייעצויות בנושא המו"מ עם אירן ופתרון שתי המדינות"

(חדשות 2)

אחרי שנתניהו הצליח אמש להרכיב את ממשלתו החדשה, בבית הלבן פרסמו היום (חמישי) הודעה רשמית שבה בירך נשיא ארה"ב על הקמת הקואליציה ואמר כי הוא מצפה לעבוד עם נתניהו: "הנשיא אובמה מברך את העם הישראלי, את ראש הממשלה נתניהו ואת הממשלה החדשה שהורכבה".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בוושינגטון הדגישו את חשיבות היחסים בין המדינות וכתבו: "כפי שהנשיא אובמה הדגיש בעבר, ארה"ב רואה בשיתוף הפעולה הצבאי והמודיעיני עם ישראל כערך בעל חשיבות עליונה".

עוד צוין כי "הבית הלבן מצפה להתייעצות עם ישראל בסוגיות הכוללות את הגרעין האירני והחשיבות שבשאיפה להגיע לפתרון של שתי מדינות".

נתניהו דחה בקשת קרי לבקר בישראל

השבוע פורסם במהדורה המרכזית כי מיד לאחר הבחירות בישראל, כחלק מהקשר השוטף בין ישראל לארה"ב, הציע מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי להגיע לביקור בארץ. על פי הדיווחים, ראש הממשלה נתניהו דחה את ההצעה ואמר לקרי להגיע רק לאחר הקמת הממשלה.

קרי ביקש להגיע לישראל על מנת לקדם נושאים מדיניים שונים באזור, ביניהם המשא ומתן התקוע עם הפלסטינים וייתכן כי רצה להגיע לארץ גם כדי לקבע את נתניהו על הבטחות קודמות עוד בטרם הרכבת הקואליציה. נתניהו בתגובה אותת לקרי כי הגעתו בעת הזו אינה מתאימה, וכי אחרי שתורכב הממשלה ניתן יהיה לדבר.