מרידור: "דברי יעלון - מיותרים"

על רקע הסערה המדינית בעקבות אמירתו של שר הביטחון, שכינה את מזכיר המדינה האמריקני "משיחי ואובססיבי", אמר לשעבר השר לענייני מודיעין: "טוב שהוא התנצל"; על המו"מ המדיני: "צריך לחלק את הארץ"

מרידור: "דברי יעלון - מיותרים" (חדשות 2)

השר ובכיר הליכוד לשעבר דן מרידור מתח הערב (שבת) ביקורת על התבטאותו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שיצא נגד המו"מ המדיני וכינה את מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי "משיחי ואובססיבי". "אמירתו של יעלון לא הייתה במקום", אמר בריאיון ל"פגוש את העיתונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הדברים היו מיותרים", טען מרידור. "טוב שיעלון התנצל מאחר והיחסים בין ישראל לאמריקנים סבלו ממכות לאחרונה. זה לא טוב ליחסי ישראל-ארצות הברית, שאין דומה להם בעולם. השאלה היא לאן ממשיכים מכאן".

לדברי מרידור, דבריו של יעלון רק יגרמו לממשל בוושינגטון לפקח באופן הדוק יותר על פעולות ישראל במגעים מול הפלסטינים. "מכיוון שהאמירה כבר נאמרה, והייתה התנצלות, האמריקנים ישפטו את ישראל לפי מה היא עושה במו"מ המדיני".

מרידור שטח את משנתו המדינית ואמר כי "אי עשייה במשא ומתן יותר מסוכנת מעשייה". מרידור הוסיף כי "יש אשליה שהכל בסדר. חושבים שאבו מאזן פועל בשטח וצה"ל והשב"כ מונעים את הטרור אבל זאת אשליה. על מה אנחנו נאבקים? האם אנחנו מוכנים לתת לערבים ברמאללה להצביע לכנסת?".