אבו מאזן: "אנחנו רודפי שלום ומתנגדים לרצח"

יו"ר הרשות הפלסטינית מחה בנאום חריף על מדיניות ישראל: "אני עומד לבקש מהאו"ם דד ליין לכיבוש, שיגידו מתי זה מסתיים". במקביל, גינה ראש הרשות את הפיגועים: "אנחנו לא רוצים מוות של חפים מפשע באף צד"

גינה את הפיגועים. אבו מאזן (רויטרס)

אבו מאזן עולה למתקפה מדינית משולב בגינוי: יו"ר הרשות הפלסטינית, שנשא דברים הערב (שישי) ברמאללה, הדגיש את מצוקת הפלסטינים ואמר כי אין בכוונתו להשלים עם חסימת הגדה לתנועת פלסטינים. "סוגרים אותנו מכל הכיוונים, נאסר עלינו להשתמש בשישים אחוזים משטחי הגדה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו לא נלך, נישאר בארצנו", הוסיף אבו מאזן, ששב על תכניתו המדינית החדשה: "אני עומד לבקש מהאו"ם דד ליין לכיבוש, שיגידו מתי זה מסתיים". בצד הביקורת החריפה על מדיניות ישראל, שב וגינה אבו מאזן את גל הפיגועים: "אנחנו מתנגדים לרצח, אנו רודפי שלום ורוצים ביטחון. אנחנו לא רוצים מוות של חפים מפשע באף צד".

זמן קצר לפני הגינוי הפלסטיני לפיגועים, בירדן דווקא שלחו מסר מעודד למשפחות המחבלים שביצעו את הטבח בבית הכנסת בירושלים, בו נרצחו חמישה בני אדם. ראש ממשלת ירדן, עבדאללה א-נסור, שלח מכתב תנחומים למשפחות שני המחבלים שביצעו את הטבח בבית הכנסת בהר נוף, עודאי ורסאן אבו אלג'מל.

בתי המחבלים ייהרסו (חדשות 2)

"אני מבקש מאללה שיעטוף אותם בשפע רחמיו ובשביעות רצונו, ושיעניק לכולכם סבלנות, התאוששות מהיגון ונחמה טובה", נכתב במכתבו של ראש ממשלת ירדן. המכתב מצטרף לצעד סימבולי נוסף של תמיכה במפגעים, לאחר שבפרלמנט הירדני עמדו דקת דומייה לזכר המחבלים . במקביל הוחלט לאפשר למשפחות לקבל תנחומים על מות השניים בימים חמישי ושישי השבוע במרכז האיגודים המקצועיים בעמאן, בירת ירדן.

אתמול החליט צה"ל באופן רשמי להרוס את בתיהם של המחבלים בשכונת ג'בל מוכבר במזרח ירושלים, בהתאם להנחיית ראש הממשלה בנימין נתניהו. אלוף פיקוד העורף העביר התרעה ליושבי הבתים וכתב: "פיקוד העורף סבור כי הדבר נחוץ לצורך הרתעת מחבלים פוטנציאליים בעתיד".