ראש ממשלת ירדן ניחם את משפחות המחבלים

לאחר שהפרלמנט הירדני עמד דקת דומייה לזכר המחבלים שרצחו חמישה בני אדם בבית הכנסת בירושלים, כתב ראש הממשלה הירדני מכתב תנחומים למשפחותיהם. "אני מבקש מאללה שיעטוף אותם בשפע רחמיו ובשביעות רצונו", כתב

המחבלים שביצעו את הפיגוע, ארכיון (חדשות 2)

תמיכה ירדנית במבצעי הטבח בבית הכנסת: ראש ממשלת ירדן, עבדאללה א-נסור, שלח הערב (שישי) מכתב תנחומים למשפחות שני המחבלים שביצעו את הטבח בבית הכנסת בהר נוף, עודאי ורסאן אבו אלג'מל. המכתב מצטרף לצעד סימבולי נוסף של תמיכה במפגעים, לאחר שבפרלמנט הירדני עמדו דקת דומייה לזכר המחבלים שדקרו למוות ארבעה מתפללים בבית הכנסת בירושלים וירו למוות בשוטר ביום שלישי השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מבקש מאללה שיעטוף אותם בשפע רחמיו ובשביעות רצונו, ושיעניק לכולכם סבלנות, התאוששות מהיגון ונחמה טובה", נכתב במכתבו של ראש ממשלת ירדן. במקביל הוחלט לאפשר למשפחות לקבל תנחומים על מות השניים בימים חמישי ושישי השבוע במרכז האיגודים המקצועיים בעמאן, בירת ירדן.

אתמול החליט צה"ל באופן רשמי להרוס את בתיהם של המחבלים בשכונת ג'בל מוכבר במזרח ירושלים, בהתאם להנחיית ראש הממשלה בנימין נתניהו. אלוף פיקוד העורף העביר התרעה ליושבי הבתים וכתב: "פיקוד העורף סבור כי הדבר נחוץ לצורך הרתעת מחבלים פוטנציאליים בעתיד".

הצבא הודיע כי המשפחות יכולות להעביר נימוקים למניעת ההריסה במשך 48 שעות, שיפוגו ביום שבת אחר הצהריים. ההחלטה על ההריסה התקבלה השבוע עם סיומה של התייעצות ביטחונית שקיים נתניהו עם, השר לביטחון פנים, ראש השב"כ, ראש עיריית ירושלים, פרקליט המדינה ואישים נוספים.

זירת הפיגוע בירושלים, השבוע (פלאש 90)

בעולם דווקא קראו לנתניהו לא להרוס את בתי המחבלים. "אנו מודאגים מהאירועים האלימים בישראל ובשטחים הפלסטינים הכבושים, ואנו מגנים כל מעשה אלים", מסר דובר הנציב העליון של ארגון זכויות האדם של האו"ם ביום הפיגוע. "חובתה של ישראל להבטיח את שמירת החוק והסדר, כולל הבאת האחראים למתקפות נגד אזרחים לדין צדק".

"כל תגובה של ישראל צריכה להיעשות בהתאם לחוק הבינלאומי", המשיך הדובר מטעם ארגון זכויות האדם. "אנו קוראים לישראל להימנע מצעדי ענישה כמו הרס - זו הפרה של החוק הבינלאומי ומוסיף להסלמת המצב".

ביתו של המחבל הדורס נהרס שלשום

שלשום, כחודש לאחר שביצע עבד אל-רחמן אל-שלודי את פיגוע הדריסה בגבעת התחמושת בירושלים בו נהרגו תינוקת וצעירה, הרסו כוחות של צה"ל, משטרה ומג"ב את ביתו. מצה"ל נמסר כי ההריסה בוצעה "כחלק מהלחימה המתמשכת בטרור ובתשתיותיו ובהתאם להנחיית הדרג המדיני".

"הריסת בתיהם של המחבלים הינה מסר חד וברור לכל אותם המבקשים לפגוע באזרחי ישראל ובכוחות הביטחון, ולפיו, לטרור ולפגיעה בחפים מפשע ישנו מחיר כבד אותו ישלמו אם יבחרו להמשיך בפעילות זו", הדגישו בצה"ל. "צה"ל ימשיך לפעול בהתאם להנחיות הדרג המדיני, תוך שיתוף פעולה עם כלל גופי הביטחון ולא יהסס לנקוט בכלל האמצעים החוקיים העומדים לרשותו על מנת לפגוע במחבלים והגורמים המסייעים להם, ולהרתיע מביצועם של פיגועים נוספים".