אובמה מגנה את הטבח בבית הכנסת בירושלים: "מתקפת טרור מחרידה"

הנשיא האמריקני פרסם הצהרה בעקבות הפיגוע הרצחני. "אין הצדקה למעשים שכאלה נגד אזרחים תמימים. מחשבותינו ותפילותינו עם משפחות הקורבנות והנפגעים"

"מתקפת טרור מחרידה". אובמה (רויטרס)

נשיא ארצות הברית ברק אובמה גינה הערב (שלישי) בחריפות את "מתקפת הטרור בבית הכנסת בירושלים שגבתה את חייהם של ארבעה חפים מפשע, בהם אזרחים אמריקנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אובמה ציין את שמותיהם של אריה קופינסקי, הרב קלמן לוין ומשה טברסקי, שנרצחו בפיגוע - שלושתם בעלי אזרחות אמריקנית. "אין הצדקה למעשים שכאלה נגד אזרחים תמימים", הוסיף נשיא ארצות הברית. "מחשבותינו ותפילותינו עם משפחות הקורבנות והנפגעים במתקפה המחרידה הזו. בעת הרגישה הזו בירושלים, אין דבר חשוב יותר מכך שההנהגות הישראלית והפלסטינית יעבדו בשיתוף פעולה כדי להרגיע את הרוחות ולפעול נגד האלימות ובעד השלום".

מוקדם יותר, שעות ספורות לאחר הטבח, גינה יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן את המקרה וקרא להרגעת הרוחות. "אנו מגנים רצח אזרחים, ולא משנה מאיזה צד", אמר אבו מאזן. "היום אנו מגנים את רצח המתפללים היהודים שאירע באחד מבתי הכנסת של ירושלים. כמו כן אנו מגנים את כל מעשי האלימות וקוראים להפסקת הפלישות למסגד אל-אקצא".

בהודעה הפלסטינית נאמר כי הם מתנגדים גם "לפרובוקציות של המתנחלים וההסתה של כמה מהשרים הישראלים. הנשיאות הפלסטינית מדגישה כי הגיעה העת לסיום הכיבוש, ומחוייבת לפתרון צודק המבוסס על שתי מדינות, על סמך ההחלטות הבינלאומיות, וכן מחויבת לשמור על אווירת רגיעה ועל ההבנות שהושגו בעמאן".