ישראל מונעת כניסה לחברי ועדת "גולדסטון 2"

שלושת חברי הוועדה ממתינים מאז תחילת השבוע בעמאן שבירדן לאישור הממשלה להיכנס לישראל ולרצועת עזה כדי לגבות עדויות. אלא שהחלטה בנושא לא התקבלה עד עתה, וכעת נקבע כי ישראל לא תשתף פעולה עם החקירה

חברי הוועדה תקועים בירדן

ישראל מונעת מחברי ועדת שאבאס מטעם מועצת זכויות האדם של האו"ם לחקירת המבצע בעזה ("גולדסטון 2") להיכנס לישראל ולשטחים - כך פורסם הערב (רביעי) במהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלושת חברי הוועדה ממתינים מאז תחילת השבוע בעמאן שבירדן לאישור הממשלה להיכנס לישראל ולרצועת עזה כדי לגבות עדויות. אלא שהחלטה בנושא לא התקבלה עד עתה, וכעת נקבע כי ישראל לא תשתף פעולה עם החקירה.

חברי הוועדה אמרו לחדשות 2 כי הם מתחקרים בעמאן עדים וקורבנות בנוגע לאפשרות שבוצעו בעזה פשעי מלחמה.

יו"ר הוועדה, פרופ' וויליאם שאבאס, אמר בחודש אוגוסט לחדשות 2 Online כי לנוכח הביקורת נגדו בישראל, לאור התבטאויותיו בעבר כי הוא אינו אנטי-ישראלי: "אני יכול להבטיח לך שאני לא אנטי ישראלי אבל זה לא אומר שאין לי דעה בנוגע לחלק מהאנשים בממשל הישראלי לאורכן של השנים, אבל למי אין? לכל אחד בישראל יש דעות בנושא אבל זה לא הופך אותך לאנטי ישראלי, להיות ביקורתי כלפי חלק ממנהיגי ישראל לאורך השנים בישראל.

"ההאשמות שהושמעו נאמרו בהקשר מסוים וכך צריך לראות אותן. כמו שאמרתי, הייתי בישראל במספר הזדמנויות, הרציתי באוניברסיטאות ואני חבר בוועדת עורכים של כתב עת משפטי ישראלי, לכן לא הייתי עושה דברים כאלה אם הייתי אנטי ישראלי".

"עכשיו כשהוועדה יוצאת לדרכה, זה לא ראוי שאדבר על הנושאים האלה. אולי התבטאתי בעבר, אבל עכשיו כשהוועדה יצאה לדרך, אני לא רוצה להתחיל לעשות את זה, אני אגיד מה אני חושב כשהדו"ח יתפרסם".

בהכנת הידיעה השתתפה קרן בצלאל