אושרה בנייה נוספת בירושלים: "הכרחי"

חרף הגינויים בעולם, אישרה הוועדה לתכנון ובנייה בירושלים בניית 244 יחידות דיור בשכונת רמות, חלקן מעבר לקו הירוק. "הבנייה תימשך בכל הכוח", אמרו בעירייה והדגישו כי לא יאפשרו אפליה כלפי יהודים

הבנייה תימשך? ארכיון (רויטרס)

בדרך לסערה המדינית הבאה: על רקע המתיחות האחרונה מול הממשל האמריקני סביב נושא הבנייה בהתנחלויות, אישה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים היתרים ל-244 יחידות דיור בשכונת רמות שבצפון הבירה. "בנייה בירושלים היא הכרחית, חשובה ותימשך בכל הכוח והעוצמה במטרה לאפשר ליותר צעירים לגור בירושלים, לבנות בה את עתידם ולחזק את בירת ישראל", הסבירו בעירייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר ב-28 יחידות דיור חדשות ו-216 יחידות שאושרו בעבר והוגשו כעת לאישור מחודש. ההחלטה מצטרפת לאישור נוסף של הוועדה מתחילת השבוע, של 500 יחידות דיור נוספות בשכונת רמת שלמה הנמצאת מעבר לקו הירוק. ההחלטה הזו גררה ביקורת אמריקנית חריפה, שצפויה להתקבל גם כעת לאחר האישור האחרון.

בעיריית ירושלים הסבירו היום כי לא יאפשרו הקפאת בנייה ליהודים: "אפליה על פי דת גזע ומין אינה חוקית באף מדינה נאורה אחרת. התכניות שנדונו היום אושרו באופן מלא לפני מספר שנים. לפני כשבועיים הגישו היזמים בקשה לחידוש תוקף התכניות לטובת הוצאת היתרי בנייה".

המתיחות נמשכת? נתניהו ואובמה (רויטרס)

בתחילת השבוע מתחה מחלקת המדינה האמריקנית ביקורת חריפה על אישור יחידות הדיור בשכונת רמת שלמה. "זה מצער שלאחר הבעת העמדה החד-משמעית של ארצות הברית, והגינוי הגורף בשבוע שעבר של הקהילה הבינלאומית, הרשויות בחרו להמשיך ולהתקדם", אמרו נציגים אמריקניים רשמיים.

"ארצות הברית מתנגדת לבנייה בירושלים בתקופה רגישה זו", הוסיף דובר מטעם מחלקת המדינה, והדגיש כי משרד החוץ האמריקני נמצא בקשר הדוק עם ירושלים על מנת להבהיר את עמדת וושינגטון בעניין: "המשך הבנייה בהתנחלויות הינו צעד לא-לגיטימי ואנחנו מתנגדים באופן מוחלט לצעדים חד צדדיים שיחרצו את העתיד של ירושלים".