דיווח: נתניהו ומלך ירדן נפגשו בחשאי

בעקבות ההסלמה בירושלים, ראש ממשלת ישראל נסע בדיסקרטיות לעמאן על מנת להיפגש עם מנהיג ירדן - כך דווח בעיתון היוצא לאור בכווית. עוד דווח כי נתניהו הציע הסדרים חדשים בנוגע לכניסת תיירים למתחם הקדוש למוסלמים

נתניהו והמלך עבדאללה, ארכיון (קובי גדעון, לע"מ)

הפגישה החשאית שתעצור את ההסלמה? העיתון הכוויתי "אל ג'רידה" דיווח הבוקר (שני) על פגישה חשאית שנערכה בין ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו לבין מלך ירדן עבדאללה. על פי הדיווח, השניים נפגשו ביום שבת האחרון בעמאן, בירת ירדן, על מנת לנסות ולהרגיע את הרוחות בירושלים בעקבות ההחלטה על סגירת מתחם הר הבית למוסלמים בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, נתניהו אמר בפגישה למלך ירדן שהוא שוקל למנוע כניסת יהודים להר הבית. כמו כן נטען כי ראש הממשלה הצהיר שישראל תנקוט בצעדים חדשים בנוגע לכניסת תיירים להר הבית - אך לא צויין מה הם הצעדים. לאחר פגישתם שוחח המלך עבדאללה עם אבו מאזן ועדכן אותו בתוצאות הפגישה.

אתמול בירך אבו מאזן על דרישת ראש הממשלה נתניהו לרגיעה בירושלים. "היום יצאה הצהרה מטעם ממשלת ישראל וראש ממשלת ישראל ולפיה יש צורך ברגיעה, ואנחנו תומכים ברגיעה", אמר יו"ר הרשות בלשכתו ברמאללה.

"בעיקרון אנחנו תומכים ברגיעה", הוסיף אבו מאזן. "אנחנו לא רוצים להסלים את המצב עוד עד שלא ניתן יהיה להתמודד איתו". לשכתו של אבו מאזן כינתה את הודעת נתניהו "צעד בכיוון הנכון", והצהירה כי ראש הממשלה הכיר בזכות המוסלמית על מסגד אל-אקצא.