קרי: "יש לשמור על הסטטוס קוו בהר הבית"

בעקבות ניסיון ההתנקשות בפעיל הימין יהודה גליק והמתיחות הגוברת סביב הר הבית, קרא מזכיר המדינה האמריקני לכל הצדדים לנהוג באיפוק. "ארה"ב מודאגת מהמצב בירושלים", אמר קרי. "כל החלטה על שינוי המצב בהר הבית עלולה להיות מסוכנת"

מודאג. קרי (AP)

"ארצות הברית מודאגת מאוד מהמתיחות הגוברת בירושלים, ובמיוחד סביב הר הבית" - כך אמר הלילה (שישי) מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, בתגובה לניסיון ההתנקשות בפעיל הימין יהודה גליק ביום רביעי האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות האירועים האחרונים, פרסם קרי הצהרה מיוחדת המתייחסת למקרי האלימות האחרונים בבירה, בה הוא קרא לכל הצדדים לשמור על איפוק. "זה קריטי שהצדדים ינהגו באיפוק ויימנעו מאמירות פרובוקטיביות", אמר קרי והוסיף כי יש לשמור על הסטטוס קוו ההיסטורי על הר הבית.

"מחויבותן המתמשכת של ישראל, הפלסטינים והירדנים לשמר את הסטטוס באתר הקדוש הזה היא קריטית", הוסיף מזכיר המדינה. "כל החלטה לשנות את המצב תהיה גם פרובוקטיביות וגם מסוכנת".

"שינוי הסטטוס קוו מסוכן". הר הבית (רויטרס)

קרי מציין כי הוא נמצא בקשר הדוק עם המנהיגים באזור על מנת לסיייע בהרגעת המצב בעיר הקודש. "אני קורא למנהיגים לעבוד בשיתוף פעולה יחד, כדי להפחית את המתחים ולעצור את מקרי האלימות".

קרי אף גינה את ניסיון ההתנקשות ביהודה גליק, המחזיק גם באזרחות אמריקנית, והוסיף כי מחשבותיו ותפילותיו עם משפחתו.