ראש הממשלה נתניהו: "הותקפתי רק כי אני מגן על ישראל"

רה"מ ניצל את נאומו בכנסת כדי להגיב לדברי הבכירים האמריקנים שכינו אותו "פחדן". "סיכנתי את חיי למען המדינה ואני לא מוכן לעשות ויתורים שיסכנו את המדינה", אמר. "הברית עם ארה"ב נמשכת ותימשך"

נתניהו משיב אש למתקפה החריפה של בכירים בממשל אובמה נגדו: "המתקפה עלי באה רק בגלל שאני מגן על מדינת ישראל", אמר נתניהו בנאום שנשא היום (רביעי) במליאת הכנסת בדיון לזכרו של רחבעם (גנדי) זאבי ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כשיש לחצים על ישראל לוותר על ביטחונה - הכי קל לוותר", אמר נתניהו. "מקבלים מחיאות כפיים בטקסים על מדשאות ואחר כך באים הטילים והמנהרות. כראש ממשלה אני עומד על ביטחון ישראל. אכפת לי מכל אזרח ואזרח ומחיי כל חייל וחייל".

"הייתי בשדה הקרב פעמים רבות, סיכנתי את חיי למען המדינה ואני לא מוכן לעשות ויתורים שיסכנו את המדינה שלנו", הוא הוסיף. "צריך להבין, האינטרסים העליונים שלנו אינם עומדים בראש מעייניהם של אותם גורמים אנונימיים שתוקפים אותנו ואותי אישית. אם לא הייתי מגן, אם לא הייתי עומד בנחרצות על האינטרסים שלנו, לא היו תוקפים אותי".

"למרות כל המתקפות שאני סופג, אמשיך להגן על המדינה שלנו ועל אזרחי ישראל", הדגיש נתניהו. "אני מכבד ומוקיר את הקשר העמוק שלנו עם ארצות הברית. הוויכוחים עמה לא באים על חשבון הקשר העמוק בין העמים והמדינות. הברית האסטרטגית והערכית בין המדינות נמשכת ותימשך".

בכירים בממשל אובמה: "נתניהו פחדן"

בריאיון שערך העיתונאי ג'פרי גולדברג ופורסם אמש בכתב העת האמריקני "אטלנטיק", כינו בכירים בממשל אובמה את ראש הממשלה Chickenshit ("פחדן" בתרגום חופשי) והדגישו: "הדבר היחיד שמעניין אותו זה הישרדות פוליטית".

"הדבר הטוב בנתניהו הוא שהוא פוחד להתחיל מלחמות", אמר אחד הבכירים. "הדבר הרע בו הוא שהוא לא יעשה דבר כדי להגיע להסדר עם הפלסטינים או עם המדינות הערביות הסוניות. הוא לא רבין, לא שרון ולחלוטין לא בגין. פשוט אין לו אומץ". עוד נכתב, כי כבר בשנה הבאה הממשל האמריקני עלול להסיר את ההגנה הדיפלומטית על ישראל באו"ם.

בכיר נוסף בממשל אובמה, שמעורה ביחסים בין ארצות הברית לישראל, הסכים גם הוא עם דברי חברו ולפיהם נתניהו פחדן ואף כינה אותו "שחצן", "אטום" ו"לוקה בתסמונת אספרגר" בכל הנוגע לתהליך המדיני עם הפלסטינים. הוא אף הגדיל לעשות ואמר כי גם בנושא האירני ראש הממשלה מהסס. לשיטתו, בוושינגטון לא מאמינים עוד כי נתניהו ייצא למתקפת-מנע על מתקני הגרעין של אירן.