לשכת ראש הממשלה: "שום לחץ לא ישנה"

גורמים בלשכת ראש הממשלה הגיבו לביקורת של בכירים אמריקנים שקראו לראש הממשלה "פחדן ולוקה באספרגר" וטענו כי "נתניהו ימשיך לעמוד על האינטרסים הביטחוניים של אזרחי ישראל, שום לחץ לא ישנה זאת"

נתניהו לא מקבל את הביקורת. ארכיון (עמוד הפייסבוק הרישמי של הכנסת)

לאחר המתקפה של בכירים בממשל אובמה כלפי ראש ממשלת ישראל, בלשכתו של נתניהו מגיבים: "נתניהו ימשיך לעמוד על האינטרסים הביטחוניים של אזרחי ישראל", ציינו גורמים במשרד הלילה (רביעי). "שום לחץ לא ישנה זאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש בריאיון שפורסם בכתב העת האמריקני "אטלנטיק" שערך העיתונאי ג'פרי, כינו בכירים בממשל אובמה את ראש הממשלה Chickenshit ("פחדן" בתרגום חופשי) והדגישו: "הדבר היחיד שמעניין אותו זה הישרדות פוליטית".

"הדבר הטוב בנתניהו הוא שהוא פוחד להתחיל מלחמות", אמר אחד הבכירים. "הדבר הרע בו הוא שהוא לא יעשה דבר כדי להגיע להסדר עם הפלסטינים או עם המדינות הערביות הסוניות. הוא לא רבין, לא שרון ולחלוטין לא בגין. פשוט אין לו אומץ". עוד נכתב, כי כבר בשנה הבאה הממשל האמריקני עלול להסיר את ההגנה הדיפלומטית על ישראל באו"ם.

גולדברג כתב כי שוחח עם בכיר אחר בממשל אובמה שמעורה ביחסים בין ארצות הברית לישראל, וגם הוא הסכים עם דברי חברו שלפיהם "נתניהו פחדן" ואף כינה אותו "שחצן", "אטום" ו"לוקה בתסמונת אספרגר" בכל הנוגע לתהליך המדיני עם הפלסטינים. הוא אף הגדיל לעשות ואמר כי גם בנושא האירני ראש הממשלה מהסס. לשיטתו, בוושינגטון לא מאמינים עוד כי נתניהו ייצא למתקפת-מנע על מתקני הגרעין של אירן.

נתניהו ואובמה, משבר נוסף?

"מאוחר מדי עבורו לעשות משהו בנושא", הדגיש הבכיר הנוסף. "לפני שנתיים-שלוש זו הייתה אפשרות, אבל הוא לא יכול היה ללחוץ על הכפתור. זה היה שילוב של לחץ מצידנו וחוסר הרצון מצידו לנקוט צעד דרמטי. עכשיו זה כבר מאוחר מדי".

איש הממשל האמריקני המשיך: "ההרגשה כעת היא שנתניהו מבלף. הוא לא כמו בגין ב'מבצע אופרה' (מבצע הפצצת הכור הגרעיני בעירק ב-7 ביוני 1981 - ע.ו)".

בנט. כועס על הביקורת. ארכיון (פלאש 90)

בנט: אם הדברים נכונים, הרי שהממשל האמריקני מתכוון לזרוק את ישראל מתחת לגלגלי האוטובוס

בתגובה על הדברים הקשים, פרסם יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הודעה שבה הוא התייצב לצדו של נתניהו. "ראש הממשלה הוא לא אדם פרטי, אלא מנהיג מדינת היהודי והעולם היהודי כולו. קללות חמורות כאלה כלפי ראש ממשלת ישראל הם פוגעניות כלפי מליוני אזרחי ישראל ויהודים בכל העולם".

"לא מנהיג סוריה שטבח 150 אלף מאזרחיו, ולא מנהיג ערב הסעודית שסוקל נשים והומואים זכו לכינוי Chickenshit. אם מה שנכתב הוא נכון, הרי שהממשל הנוכחי מתכוון לזרוק את ישראל מתחת לגלגלי האוטובוס. .אני קורא לממשל בארצות הברית להתנער מהדברים הגסים ולדחות אותם על הסף".