נתניהו עונה לארה"ב: "הביקורת מנותקת מהמציאות"

ראש הממשלה דוחה את הביקורת על הכרזת הבנייה בירושלים. "לא הבנייה אלא הביקורת מרחיקה את השלום", אמר בטקס הנחת אבן הפינה לנמל חדש באשדוד. "כשם שהצרפתים בונים בפריז כך יהודים בונים בירושלים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מגיב לביקורת החריפה מצד האיחוד האירופי וארצות הברית על הכרזתו בדבר בנייה בירושלים. "לא הבנייה אלא הביקורת שנשמעת היא שמרחיקה את השלום", אמר נתניהו. "האמירות המנותקות מהמציאות מרחיקות את הפלסטינים מהמציאות כי הן מטפחות תקוות שווא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה התייחס לביקורת במהלך טקס הנחת אבן הפינה לנמל חדש באשדוד שנערך הבוקר (שלישי) ותקף את הצביעות שבה נוהגת הקהילה הבינלאומית: "אבו מאזן מסית לרצח יהודים בירושלים והקהילה הבינלאומית שותקת וכשאנחנו בונים באותן שכונות, על כך יוצא קצפה של הקהילה הבינלאומית.

נתניהו הדגיש כי "הסטנדרט הכפול הזה לא נכון ולא צודק, הוא מנוגד לכל תפיסה. כשם שהצרפתים בונים בפריז והאנגלים בלונדון, יהודים בונים בירושלים". 

ממשיכים להתקוטט. כץ וחסן (פלאש 90)

בתוך כך, הרפורמה בנמלים כמעט כאן: למרות המאבק העיקש של ועד עובדי נמל אשדוד, נערך הבוקר טקס הנחת אבן הפינה לנמל הדרום החדש - אחד משני נמלים פרטיים עליהם הכריז שר התחבורה ישראל כץ במסגרת הרפורמה בנמלים.

בטקס השתתפו גם שר האוצר יאיר לפיד ושר התחבורה ישראל כץ. כשעתיים בלבד לפני תחילת הטקס הודיע ועד עובדי נמל חיפה בפתאומיות כי הפעילות בנמל תושבת הבוקר.

הוועד הודיע כי החל מהשעה 09:30 הוא יפתח בשביתה, במחאה על הרפורמה שמובילים נתניהו וכץ שאמורה בסופו של דבר להוביל להקמת נמלים מתחרים בנמלים הקיימים, במטרה להפחית את עוצמת ועדי העובדים וייעל את התעבורה הימית, דרכה עובר הרוב המכריע של הייבוא והייצוא בישראל.

שלשום התחדשה ההתנצחות בין השר כץ לבין יושב הראש המושעה של ועד עובדי נמל אשדוד אלון חסן. "למרות המאבקים והאיומים בסגנון המאפיה ואחרי עשרות שנים של כניעה והתקפלות, אני עומד בהבטחתי והנמל ייבנה", כתב כץ בעמוד הפייסבוק שלו.

חסן לא נותר חייב ומיהר לפרסם פוסט תגובה תקיף. "היום גיליתי את ה'ניצחון הגדול' ששר בכיר בממשלת ישראל מתפאר בו", כתב חסן. "לא מדובר בניצחון על החמאס, על הוזלת מחיר הדיור או אפילו ניצחון פוליטי כלשהו. ישראל כץ חוגג ומתפאר על כך שהוא "ניצח" אותי והנה הוא מניח אבן פינה להקמת נמל חדש ומיותר בישראל".