"הצהרת נתניהו - סותרת את המו"מ"

תכניתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לבנייה במזרח ירושלים הצליחה לעורר שוב את זעמה של הקהילה הבינלאומית שממהרת לתקוף את המהלך. בהודעה שפרסמה מחלקת המדינה האמריקנית נטען כי המהלך נוגד את ההצהרות הקודמות במשא ומתן עם הפלסטינים. האיחוד האירופי איים אף הוא: "נגנה מהלך שכזה אם ייצא לפועל"

בקהילה הבינלאומית מותחים הערב (שני) ביקורת חריפה בתגובה להצהרתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו על הרחבת הבנייה במזרח ירושלים. בארה"ב טוענים כי הדברים עומדים בסתירה להצהרות קודמות, ואילו באיחוד האירופי מאיימים בגינוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שעות ספורות לאחר שהודיע על תכניתו להקמת 1,000 יחידות דיור בשטחי מזרח ירושלים, זוכה ראש הממשלה בנימין נתניהו לביקורת תקיפה מצד ארצות הברית ומדינות אירופה. בהתייחסותה לפרסומים בנושא, דחתה מחלקת המדינה האמריקנית את הדברים ואמרה כי הם עומדים בסתירה לסיכומי המשא ומתן עם הפלסטינים. "ארצות הברית מגנה את הבנייה", אמרה דוברת מחלקת המדינה, ג'ן סאקי. "אנו ממשיכים להבהיר את עמדתנו בעניין ההתנחלויות הבלתי חוקיות, ומתנגדים נחרצות לקביעות באשר לגורל ירושלים".

גם באיחוד האירופי לא חסכו בתגובה חריפה לדברים, והזהירו כי אלה יגררו גינוי חריף אם יתבררו כנכונים. "אימות של הדיווחים בנושא יעלה שוב שאלות ממשיות באשר למחויבותה של ישראל למשא ומתן עם הפלסטינים", אמר דובר מטעם שרת החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון. "האיחוד יוכל רק לגנות החלטה רעה שכזו בעיתוי רע שכזה, אם אכן זו תצא לפועל".

עוד הדגיש הדובר, כי כל התפתחות עתידית ביחסי האיחוד וישראל תהיה תלויה בנכונותה בכינון שלום בר-קיימא באזור על בסיס פתרון שתי מדינות.

מוקדם יותר החודש פרסם האיחוד גינוי נגד תכנית ישראלית דומה להקמתן של יותר מ-2,600 יחידות דיור בשכונות שבמזרח הבירה.