ישראלים יוכלו לעבוד באוסטרליה

הסכם חדש בין המדינות יאפשר לישראלים בגילאי 30-18 ללא ילדים לקבל ויזת תייר למשך שנה, שתשמש גם אשרת עבודה לאותה תקופה. במקביל, יוכלו אוסטרלים שמגיעים לישראל ליהנות מאותם תנאים. בכל שנה יאושרו 500 אישורים כאלה. שגריר אוסטרליה בישראל: "אבן דרך ביחסים החמים, הידידותיים וההדוקים"

בשורה למטיילים הישראלים (רויטרס)

בשורה משמחת למטיילים: הסכם שנחתם בין ישראל לאוסטרליה יאפשר לצעירים משתי המדינות, בין הגילאים 18-30 וללא ילדים לבקש ויזת תיירות ועבודה למשך שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שגריר ישראל באוסטרליה שמואל בן שמואל וסגנית שר ההגירה והגנת הגבולות האוסטרלי מיכאלה קש חתמו היום (רביעי) על הסכם הדדי בין המדינות, שלפיו יכולו אזרחי שתי המדינות לבקש ויזת תיירות ועבודה במדינה השנייה. לפי ההסכם, בכל שנה יאושרו 500 ויזות עבודה ותיירות לאזרחים ישראלים ו-500 ויזות לאזרחים אוסטרלים.

הוויזות מקנות אישור שהייה כתייר במדינה והן משמשות גם כאישור עבודה למשך שנה (מותנה בעבודה של לא יותר מחצי שנה אצל כל מעסיק). עד היום, אפשרה וויזת התייר שהייה למשך 6 חודשים.

"קרבה נוספת בין המדינות"

שגריר אוסטרליה בישראל דייב שארמה בירך על ההסכם: "הסכם זה מציין אבן דרך ביחסים החמים, הידידותיים וההדוקים הקיימים בין שתי המדינות. אני מאמין שתהליך זה ייצור קרבה נוספת בין המדינות ואני שמח על כך. מעתה והלאה צעירים ישראלים יוכלו לצד בילויים וטיולים במדינה אטרקטיבית ויפיפייה כמו אוסטרליה ליהנות גם משנה של עבודה".

ממשלות אוסטרליה וישראל תעבוד יחדיו בתקופה הקרובה בכדי ליישם את ההליכים החוקיים והאדמיניסטרטיבים לביצוע ההסכם. מדובר בתהליך שעשוי להימשך מספר שבועות. בסיום התהליך יתפרסם תאריך מוסכם לכניסת ההסכם לתוקף - שרק אחריו ניתן יהיה להגיש בקשות לקבלת האשרה.