באן קי מון: "מצפה לחקירה יסודית של ישראל"

במהלך התדרוך החודשי של מועצת הביטחון של האו"ם מזכ"ל הארגון התייחס למבצע "צוק איתן". בדברים שאמר במהלך הפגישה ציין כי האו"ם יקים ועדת חקירה שתבדוק מידת מעורבות צה"ל וחמאס בפגיעה במוסדות אונר"א במהלך המבצע

מזכ"ל האו"ם באן קי מון הודיע הלילה (רביעי) כי הארגון יקים צוות חקירה מיוחד שיבדוק את נסיבות הפגיעה במתקני אונר"א במהלך מבצע "צוק איתן". לדבריו הצוות יבדוק מדוע צה"ל פגע במתקני הארגון והאם חמאס השתמש בהם לאחסון נשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי האו"ם במהלך המבצע נהרסו אלפי מבנים ברצועת עזה ויותר ממאה אלף בני אדם נותרו ללא קורת גג. "אני מצפה שישראל תבצע חקירה יסודית לתקריות בהן נפגעו מתקני האו"ם ואזרחים חפים מפשע נהרגו", אמר באן במהלך פגישה חודשית שקיימה מועצת הביטחון של האו"ם על אזור המזרח התיכון.

"אני מתכנן לקדם חקירה בלתי תלויה שתבדוק את התקריות המדוברות. בנוסף נבדוק את הטענות למקרים בהם נמצא נשק בשטחם של מתקני אונר"א", הוסיף מזכ"ל האו"ם. בהודעת הארגון נאמר כי הקמת צוות חקירה הינו "הליך שגרתי כאשר מדובר בנזק לרכוש או מתקנים של האו"ם".

לצד חקירת האו"ם, ישראל כבר החלה בחקירה של חמישה אירועים שונים שהתרחשו במהלך מבצע "צוק איתן". בין המקרים שנמצאים תחת בדיקה היו שתי תקריות שזכו לסיקור נרחב בתקשורת העולמית: מותם של ארבעה ילדים פלסטינים בחוף ימה של עזה ומקרה נוסף בו נהרגו 17 בני אדם מפגיעה בבית הספר של האו"ם.