יעלון: "חמאס נתמך על ידי טורקיה"

שר הביטחון יעלון נפגש בפנטגון עם מזכיר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל בכדי לדון עמו בנושאים ביטחוניים שונים במזרח התיכון, ובראשם פעילותו של ארגון חמאס. יעלון אמר להייגל כי מפקדת חמאס עברה מדמשק לאיסטנבול וטען כי "טורקיה משחקת משחק ציני"

חמאס והייגל בפנטגון, הערב (תקשורת שר הביטחון)

"חמאס העביר את מפקדת הטרור שלו מדמשק לאיסטנבול": שר הביטחון משה (בוגי) יעלון נפגש הערב (שלישי) עם מזכיר ההגנה האמריקני, צ'אק הייגל, בפנטגון והבהיר כי טורקיה וקטאר תומכות בארגון הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"חמאס מיוצג בטורקיה, שחברה בנאט"ו, על ידי סלאח ערורי שמפעיל משם טרור נגד ישראל", אמר יעלון להייגל, ואף ציין כי ערורי ניסה לייצר הפיכה ביהודה ושומרון נגד אבו מאזן. "טורקיה משחקת משחק ציני".

יעלון התייחס בפגישתו עם הייגל גם לדאע"ש והגדיר אותו כאיום על יציבות האזור. לדבריו, "צריך לשאוף לחזק את הכוחות המתונים במזרח התיכון שנלחמים בו. אפשר לעצור אותם, אבל זה תהליך ארוך שייקח זמן. אנו רואים כעת את דאע"ש פועל בסוריה ובלבנון, נגד חיזבאללה וצבא לבנון".

"האיום המשמעותי ביותר - האיום האירני"

"האיום האירני נותר האיום המשמעותי ביותר", הדגיש שר הביטחון. "אנחנו עוקבים אחרי המשא ומתן עם אירן, וחשוב להציב בו נושאים כמו המשך ההעשרה ופעילות הטרור האירנית. המשטר האירני שולח זרועות טרור לכל מקום במזרח התיכון, חותר תחת משטרים ואינטרסים מערביים, מחמש את חיזבאללה ומעביר ידע וכסף לארגוני הטרור הפלסטינים ברצועת עזה".

במהלך הפגישה, הקפיד שר הביטחון גם להביע את תודתו לארצות הברית על תרומתה לביטחון ישראל. "אין לישראל ידידה גדולה מארצות הברית, ומי כמוני מכיר את עומק הקשר ואת חשיבותו", הוא אמר להייגל בפגישתם המשותפת. "בין הממסדים הביטחוניים של ארצות הברית וישראל, ביני לבינך ובין הצבאות בהובלת גנרל דמפסי ורב אלוף גנץ, יש שיתוף פעולה חסר תקדים בהיקפו, ותרומתה של האומה האמריקנית לביטחונה של מדינת ישראל היא עצומה ורבת ממדים".

"גם אם ישנן מחלוקות בין ארצות הברית לישראל, אסור להן להעיב על הידידות העמוקה והקשר החם והאינטימי בין המדינות", אמר יעלון שבעבר נקלע למבוכה דיפלומטית כשכינה את מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי "משיחי ואובססיבי".