ישראל אפשרה העברת חומרי בניין לעזה

במהלך ביקורו של מזכ"ל האו"ם באן קי מון בעזה הוכנסו לשטח הרצועה חומרי בנייה בכדי להתחיל בשיקום מבני מגורים ותשתיות. העברת חומרי הבנייה התבצעה במסגרת פיילוט משותף של מתאם פעולות הממשלה בשטחים, הרשות הפלסטינית והאו"ם

מעבר כרם שלום, היום (דוברות מתפ"ש)

שיקום עזה יוצא לדרך: ישראל אפשרה היום (שלישי) את העברתם של חומרי בנייה דרך מעברי הגבול אל תוך שטח הרצועה, זאת במסגרת פיילוט שנועד להקל על תושביה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת התכנית הניסיונית הועברו כבר היום לידי הפלסטינים כ-600 טונות של מלט יחד עם 50 משאיות אגרגטים ועשר משאיות הטעונות בברזל. העברת הסחורות בוצעה במהלך ביקורו של מזכ"ל האו"ם באן קי מון, שכחלק מביקורו באזור סייר הבוקר בשטח הרצועה והתרשם מנזקי מבצע "צוק איתן".

המשך מעבר החומרים יתבצע בכפוף למנגנון פיקוח בניהול האו"ם והרשות הפלסטינית, אשר יבטיח כי החומרים ישמשו לשיפוץ מבנים ולא למטרות אחרות. בין השאר יפקח המנגנון על תכניות הבנייה המפורטות של המבנים ברצועה, וכן על הציוד המכני ועל ובעלי המקצוע שיפעילו אותו. במסגרת מאמצי הסיוע לתושבי עזה, יחל בשבועות הקרובים שיווק תוצרת חקלאית מרצועת עזה לאזור יהודה ושומרון.

מזכ"ל או"ם : שותף לכאב תושבי עזה

במסגרת סיורו בעזה הבוקר, נפגש מזכ"ל האו"ם עם בכירים פלסטינים ברצועה, ואמר כי הוא שותף לכאבם של תושביה. כמו כן, קרא המזכ"ל לצדדים לשוב לשולחן המשא ומתן.

מזכ"ל האו"ם מבקר באזור (AP)

כלי תקשורת זרים דיווחו כי באן פתח את הביקור בסיור בו אמד את ממדי ההרס בשכונת שג'עייה, שנפגעה במהלך הלחימה ב"צוק איתן". מזכ"ל האו"ם, שביקורו האחרון באזור היה ב-2012, סיפר כי "הגיע לשמוע ישירות מאנשי עזה על מצבם".

מזכ"ל האו"ם הגיע לרצועה דרך מעבר ארז, אחרי שאתמול ביקר בישראל. הוא סייר בעזה במשך מספר שעות. כריסטופר גאנס, דובר אונר"א ברצועה, הזכור מימי המלחמה כמי שפרץ בבכי בשידור כשתיאר את המצב, סיפר כי באן קי מון "הביע את השתתפותו בכאב" של צוות האו"ם, שאיבד 11 מעובדיו במהלך הלחימה.