מזכ"ל האו"ם מבקר בעזה אחרי הלחימה: "שותף לכאבכם"

מזכ"ל האו"ם באן קי-מון הגיע לרצועה על מנת לאמוד את ממדי ההרס בעקבות הלחימה במבצע "צוק איתן". "הגעתי לשמוע ישירות מאנשי עזה על מצבם", אמר באן שערך סיור בשכונת סג'עייה. בזמן הביקור, ישראל התירה לראשונה מעבר של סחורות לעזה ובכך הקלה את הסגר

מזכ"ל האו"ם באן קי מון הגיע הבוקר (שלישי) לסיור ראשון בעזה מאז מבצע "צוק איתן" על מנת לאמוד את הנזק ברצועה. באן שנפגש עם בכירים פלסטינים אמר כי הוא שותף לכאבם של תושבי הרצועה וקרא לצדדים לשוב לשולחן המשא ומתן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כלי תקשורת זרים דיווחו כי באן פתח את הביקור בסיור בו אמד את ממדי ההרס בשכונת שג'עייה, שנפגעה במהלך הלחימה ב"צוק איתן". מזכ"ל האו"ם, שביקורו האחרון באזור היה ב-2012, סיפר כי "הגיע לשמוע ישירות מאנשי עזה על מצבם".

מזכ"ל האו"ם הגיע לרצועה דרך מעבר ארז, אחרי שאתמול ביקר בישראל, והוא אמור לסייר בעזה במשך מספר שעות. בהמשך הוא צפוי לכנס מסיבת עיתונאים בג'באליה, באחד מבתי הספר שהפך למקלט במהלך ימי הלחימה.

הגיע לאמוד את ממדי ההרס. ארכיון (רויטרס)

כריסטופר גאנס, דובר אונר"א ברצועה, הזכור מימי המלחמה כמי שפרץ בבכי בשידור כשתיאר את המצב, סיפר כי באן קי מון "הביע את השתתפותו בכאב" של צוות האו"ם, שאיבד 11 מעובדיו במהלך הלחימה.

במהלך ביקורו של מזכ"ל האו"ם ברצועה, אפשרה היום ישראל לראשונה מעבר של סחורות לעזה ובכך הקלה את הסגר על התושבים. השר הפלסטיני לעניינים אזרחיים, חוסיין אל שייח', אמר לעיתונאים כי "ניתן אישור להעברה של חומרי בנייה ובהם ברזל וחצץ דרך מעבר כרם שלום בתיאום עם האו"ם, והם יועברו למגזר הפרטי בהתאם למה שהוסכם".