לא אומר נואש: מזכיר המדינה קרי יקרא לחידוש השיחות בין ישראל לפלסטינים

בצל הוועידה לשיקום רצועת עזה מנזקי מבצע ״צוק איתן״ שתיערך מחר בקהיר, צפוי שר החוץ של ארה״ב, ג׳ון קרי, לקרוא לנתניהו ולאבו מאזן לחדש את שיחות השלום. קרי ייפגש במהלך הוועידה לשיחה בארבע עיניים עם יו״ר הרשות

ישובו לשולחן המו"מ? (חדשות 2)

הצדדים אולי ויתרו, אבל ג׳ון קרי לא מרים ידיים: חצי שנה חלפה מאז הוקפאו השיחות בין ישראל לפלסטינים, בדרך לא פסק ירי הרקטות מהרצועה וישראל יצאה למבצע ״צוק איתן״ שגבה את חייהם של עשרות חיילים ואלפי פלסטינים - ומזכיר המדינה האמריקני מתעקש לחדש את תהליך השלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיווח בסוכנות הידיעות AFP, צוטט בכיר במחלקת המדינה האמריקנית שאמר כי בכוונת קרי לקרוא מחר (ראשון) לחידוש תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים בוועידה המיוחדת שתכונס בקהיר לשיקומה של רצועת עזה.

יחל מחדש את מסע הדילוגים? (רויטרס)

"קרי יאשש את המחויבות האמריקנית לסיוע לצדדים להגיע לפיתרון שתי המדינות", העיד הבכיר במחלקת המדינה. "הוא יחזור ויבטיח את הרצון לסייע לחידוש השיחות".

עוד דווח כי במהלך הוועידה, בכוונת קרי להיפגש לשיחה אישית עם יו״ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שבמהלכה נראה כי יפציר בו לשוב לשולחן המו״מ לאחר חודשי קיפאון ארוכים ונאום משתלח במיוחד שנשא האחרון בעצרת האו״ם, בו תקף בחריפות את ישראל והאשימה בביצוע רצח עם בעזה.

ההערכות: לא ייאסף הסכום הדרוש לשיקומה של עזה

קרי יגיע לקהיר לצד עוד 30 דיפלומטים נוספים, ביניהם מזכ"ל האו"ם באן קי מון. לבד מלקרוא לחידוש השיחות, מקווה קרי כי יגויסו הכספים הנדרשים ממדינות העולם לשם סיוע בשיקומה של רצועת עזה לאחר מבצע "צוק איתן".

הפלסטינים דורשים 4 מיליארד דולר לשיקום ע (רויטרס)

עם זאת, גורמים אמריקנים רשמיים העריכו כי ככל הנראה הוועידה שתכונס בקהיר לא תצליח לגייס את 4 מיליארד הדולרים הדרושים לשיקום עזה, כפי שדורשים הפלסטינים. "אני לא יודע אם נצליח לגייס את הסכום", אמר בכיר אמריקני נוסף. "אבל אנחנו לא קרובים לשם בשלב הזה".