"מנתקים קשר עם ישראל באופן זמני"

כבר לא תאומות: ליל, העיר הרביעית בגודלה בצרפת, החליטה להשהות את יחסיה עם צפת, אחת מעריה התאומות. "אנו קוראים לפרלמנט האירופי ללחוץ על ישראל לזרז את פתרון הסכסוך", אמרו במועצת העיר ליל

צפת, ארכיון (Kayleigh Rappaport/FLASH90)

ליל, העיר הרביעית בגודלה בצרפת, החליטה לנתק באופן זמני קשר עם העיר התאומה שלה, צפת, זאת בתגובה למבצע "צוק איתן" ולפעולות צה"ל בעזה בימי הקיץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מועצת העיר החליטה השבוע לנתק קשר עם העיר הישראלית, זאת משום שהעיר הצרפתית דוגלת בקידום השלום במזרח התיכון. "העיר הייתה מעורבת במשך שנים רבות בקידום השלום, ואימצה את המדיניות של שתי מדינות לשני עמים", אמרה ראשת העיר מרטין אוברי.

בינתיים, הודעתה של ראשת העירייה הצרפתית תופסת כותרות בכל צרפת ועוד ערים בצרפת רוצות להצטרף למחאה. הקהילה היהודית בצרפת זועמת על ההחלטה השנויה במחלוקת.

על פי ההחלטה, שהתקבלה ברוב הרשויות המקומיות, היחסים המוסדיים בין שתי הערים יושהו באופן זמני. "אנו קוראים לפרלמנט האירופי להקפיא הסכמים מיוחדים עם ישראל וללחוץ על ממשלתה לזרז את פתרון הסכסוך", אמרה מארי פייר ברסון, עוזרת האחראי על שיתוף הפעולה הבינלאומי בעיר.

צפת: "התרפסות אל מול כוחות קיצון"

"התרפסות אל מול כוחות קיצון". שוחט (חדשות 2)

"עיריית ליל שותפה בקשר ערים תאומות משולש עם צפת, שכם וליל", אמר בתגובה ראש עיריית צפת, אילן שוחט. "לצערנו, הכוחות הפרו-פלסטינים בקשר המשולש מחפשים כל דרך לנתק את היחסים עם ישראל דרך העיר צפת, בירת הגליל. דווקא בעת הזו ראשת עיריית ליל יכולה הייתה לשמש גשר לשלום ולנצל משבר להזדמנות".

"צפת שדואגת ומטפלת במאות פצועים מסוריה זוכה לשבחים ברחבי העולם, ולאורך השנים שיתפנו פעולה עם כל יוזמה שהגישו הצרפתים בניסיון לבנות ערוץ הדברות ושיתוף פעולה", הוסיף שוחט. "אנחנו מקבלים עשרות פניות מהארגונים היהודים בליל ובצרפת אשר מוחים בתוקף על החלטה זו".

שוחט אף תקף את ראשת העיר הצרפתית באופן אישי: "מה שיש לי לומר לראשת העיר ליל הוא שההתרפסות שלה אל מול כוחות קיצון היום וחוסר מנהיגותה בראיית התמונה הגדולה תביא בעתיד להשתלטותם על צרפת כולה ואז כבר יהיה מאוחר".