הבית הלבן: "דברי נתניהו תמוהים"

רה"מ טען כי הביקורת האמריקנית על הבנייה בגבעת המטוס נוגדת את הערכים האמריקניים, ובממשל לא נשארו אדישים לדברים. "אלו אותם ערכים שמובילים אותם לתמיכה בישראל", אמר דובר הבית הלבן בשיחה עם כתבים

גוברת המתיחות בין ירושלים לבין וושינגטון: דובר הבית הלבן מתח הערב (שני) ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו, שטען אתמול בריאיון לרשת CBS כי גישת ארצות הברית לבנייה במזרח ירושלים "מנוגדת לערכים האמריקניים". בעקבות הדברים אמר הערב הדובר: "דברי נתניהו תמוהים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תמוה שנתניהו מנסה לגונן על פעולות ממשלתו על ידי טענה שתגובתנו אינה משקפת ערכים אמריקניים", אמר הדובר ג'וש ארנסט. "העובדה היא שבכל הנוגע לערכים אמריקניים, הם אלו שמנחים את תמיכתה הבלתי מעורערת של ארצות הברית בישראל". לדבריו, תמיכה זו באה לידי ביטוי בין היתר במימון מערכת כיפת ברזל שהגנה על תושבי ישראל מרקטות.

"אנו מתנגדים לכל פעולה חד צדדית שמטרתה להכריע מראש את גורל סוגיות הליבה, בהן גם הסטטוס של ירושלים", הוסיף הדובר. "ניתן להכריע בסוגיות אלו רק באמצעות משא ומתן ישיר בין הצדדים".

סייעו במימון כיפת ברזל (אדי ישראל, פלאש 90)

"בנייה במזרח ירושלים תרעיל את האווירה"

בשבוע שעבר, במקביל לפגישת אובמה ונתניהו, פרסמה תנועת "שלום עכשיו" שעיריית ירושלים הודיעה כי היא מקדמת תכנית לבניית 2,612 יחידות דיור חדשות בגבעת המטוס שמעבר לקו הירוק.

בהצהרה שמסרה דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ג'ן סאקי בעקבות הדברים, היא הזהירה כי הצעד "עלול לעורר ספקות לגבי מחויבותה ורצונה של ישראל לשלום עם הפלסטינים".

"הבנייה - מסר בעייתי". ג'ן סאקי (רויטרס)

סאקי הדגישה כי אם ממשלת ישראל תמשיך במהלך, הדבר עלול לשדר "מסר בעייתי". "ההתפתחות הנוכחית רק תגרום לגינויים מהקהילה הבינלאומית, תרחיק את ישראל מבנות בריתה הקרובות ביותר ותרעיל את האווירה לא רק עם הפלסטינים אלא גם עם מדינות ערביות אחרות שעמן הצהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו שהוא מעוניין ליצור קשרים".