אבו מאזן: מקווה שאירופה תפעל כמו שוודיה

לראשונה מאז הודיע ראש ממשלת שוודיה על כוונתו להכיר במדינה פלסטינית, בירך יושב ראש הרשות אבו מאזן את המהלך וקרא למדינות אירופה לנקוט בצעדים דומים. "סוגיית ההכרה נמצאת על שולחנן של מדינות רבות", אמר. הבוקר יזומן שגריר שוודיה לשיחה במשרד החוץ

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן בירך על הכרזתו של ראש ממשלת שוודיה הטרי, סטפן לופבן, שהודיע בסוף השבוע כי יכיר במדינה פלסטינית. "אני מקווה שמדינות נוספות ינקטו בצעד הזה", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"סוגיית ההכרה במדינה פלסטינית נמצאת על שולחנן של מדינות רבות בעולם, במיוחד באירופה", אמר אבו מאזן בהנחת זר פרחים על קברו של יאסר ערפאת ברמאללה. "אני מקווה שהמדינות האלה יראו בשוודיה מודל לחיקוי".

אמש הודיע שר החוץ אביגדור ליברמן כי שגריר שוודיה יזומן לשיחה במשרד החוץ בירושלים בעקבות ההכרזה של ראש ממשלת שוודיה. "אני מצטער על כך שראש הממשלה החדש מיהר להכריז הכרזות בדבר עמדתה של שבדיה על הכרה במדינה הפלסטינית", הסביר ליברמן את החלטתו על שיחת הנזיפה.

זימן את השגריר לשיחת נזיפה (AP)

"ההכרזות נאמרו כנראה עוד בטרם שהספיק להתעמק בדברים ולהבין כי מי שמהווה את המכשול ב-20 השנים האחרונות להתקדמות ולהגעה להסדר בין ישראל לפלסטינים - הם הפלסטינים", הוסיף ליברמן.

קודם לכן יצאה ארצות הברית כנגד ההכרזה השוודית. "שוודיה היא בעלת ברית חשובה של ארצות הברית, אך אנו מאמינים שהמצב עדיין לא בשל להכרה בינלאומית במדינה פלסטינית". היא הוסיפה כי הממשל האמריקני "תומך בהקמת מדינה פלסטינית, אבל כזו שתקודם רק אחרי שכך יוחלט במשא ומתן שיקבע את המעמד הסופי והכרה במדינה על ידי שני הצדדים".