האיחוד האירופי מצטרף לביקורת על הבנייה בהתנחלויות

לאחר הגינויים מצד צרפת וארה"ב, גם האיחוד האירופי גינה את כוונת ישראל לבנות עוד 2,610 יחידות דיור במזרח ירושלים. לדברי האיחוד, "ההחלטה מזיקה למאמצים בין ישראל לפלסטינים"

"הבנייה מזיקה לתהליך השלום". ארכיון (רויטרס)

גם האיחוד האירופי מצטרף לביקורת על הבנייה בהתנחלויות: סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה היום (שישי) כי האיחוד גינה את הכוונה לבנות עוד 2,610 יחידות דיור במזרח ירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה שפורסמה, כינו באיחוד את ההחלטה "מזיקה למאמצים הדיפלומטים בין ישראל לפלסטינים", וקראו לישראל לבטלה בדחיפות.

"הצעד הזה חותר תחת הכוונה להגיע לפתרון שתי המדינות, ומעמיד בספק את מחוייבות ישראל לתהליך השלום", נאמר עוד בהודעה.

הבנייה בירושלים תופסק? (רויטרס)

שר החוץ הצרפתי לורן פביוס אמר מוקדם יותר היום כי "אנחנו מגנים את החלטת הרשויות הישראליות לבנות 2,610 בתים בגבעת המטוס, ואנחנו קוראים לרשויות הישראליות לשנות את ההחלטה הזאת בדחיפות". לדבריו, הבנייה החדשה מסכנת את פתרון שתי המדינות.

"לא ניתן לטעון מצד אחד לתמיכה בפתרון שתי המדינות ומצד שני לבצע פעולות שנוגדות את הפתרון מבלי להתחשב בהשלכות, כולל ההשלכות שעשויות להגיע מכיוון האיחוד האירופי", הוא ציין - ככל הנראה בהתייחסות לדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

הדברים של צרפת מצטרפים לגינוי שהגיע מכיוון ארה"ב, שהביעה התנגדות חריפה להחלטה. בהצהרה שמסרה דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ג'ן סאקי, היא הזהירה כי הצעד "עלול לעורר ספקות לגבי מחויבותה ורצונה של ישראל לשלום עם הפלסטינים".

מצטרפים לגינויים. האיחוד האירופי (משה מילנר, לע"מ)

בתגובה לדברים הללו אמר ראש הממשלה בריאיון שהעניק לרשת NBC כי "לא אגיד לעולם שאסור ליהודים, או לכל אזרח אחר, לרכוש דירות בירושלים. לא תהיה כאן אפליה. זו גישה שלא מתיישבת עם ערכים בסיסיים, גם כאלה של ארה"ב". הוא טען כי ההליך לבניית 2,600 יחידות דיור בגבעת המטוס, שפורסם בשעת הפגישה עם אובמה, הוא הליך טכני שפורסם על ידי ארגון השמאל "שלום עכשיו" באופן אותו הגדיר "חוסר אחריות לאומית".