צרפת מצטרפת לארה"ב: מגנים את הבנייה בירושלים

לאחר שארה"ב גינתה בחריפות את תכנית הבנייה באזור מזרח ירושלים, גם צרפת מצטרפת להתנגדות. "אנחנו קוראים לרשויות הישראליות לשנות את ההחלטה בדחיפות", אמר שר החוץ הצרפתי לורן פביוס

הבנייה בירושלים תופסק? (רויטרס)

לאחר שארה"ב גינתה בחריפות את ההחלטה לבנות יחידות דיור חדשות במזרח ירושלים, גם אירופה מצטרפת להתנגדות. "אנחנו מגנים את החלטת הרשויות הישראליות לבנות 2,610 בתים בגבעת המטוס", ציין שר החוץ הצרפתי לורן פביוס בהודעה שפרסם הלילה (שישי).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו קוראים לרשויות הישראליות לשנות את ההחלטה הזאת בדחיפות", הוסיף פביוס. לדבריו, הבניה החדשה מסכנת את פיתרון שתי המדינות לשני עמים.

"לא ניתן לטעון מצד אחד לתמיכה בפיתרון שתי המדינות ומצד שני לבצע פעולות שנוגדות את הפיתרון מבלי להתחשב בהשלכות, כולל ההשלכות שעשויות להגיע מכיוון האיחוד האירופי", הוא ציין - ככל הנראה בהתייחסות לדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

שר החוץ הצרפתי לורן פביוס (AP)

גם ארה"ב גינתה את המהלך

הדברים של צרפת מצטרפים לגינוי שהגיע מכיוון ארה"ב אשר הביעה התנגדות חריפה להחלטה. בהצהרה שמסרה דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ג'ן סאקי, היא הזהירה כי הצעד "עלול לעורר ספקות לגבי מחויבותה ורצונה של ישראל לשלום עם הפלסטינים".

בתגובה לדברים הללו אמר ראש הממשלה בריאיון שהעניק לרשת NBC כי "לא אגיד לעולם שאסור ליהודים, או לכל אזרח אחר, לרכוש דירות בירושלים. לא תהיה כאן אפליה. זו גישה שלא מתיישבת עם ערכים בסיסיים, גם כאלה של ארה"ב". הוא טען כי ההליך לבניית 2600 יחידות דיור בגבעת המטוס, שפורסם בשעת הפגישה עם אובמה, הוא הליך טכני שפורסם על ידי ארגון השמאל "שלום עכשיו" באופן אותו הגדיר "חוסר אחריות לאומית".

אך בניגוד להצהרת נתניהו, דוברת מחלקת המדינה האמריקנית טענה כי ארה"ב קיבלה את המידע מהשטח ולא משלום עכשיו". "הגבנו על המידע שהגיע מהשטח כשאמרנו את הדברים", הדגישה סאקי בתדרוך עיתונאים. "יש לנו נוכחות בשטח יחד עם מידע ברור שזורם משם".