נתניהו: "אובמה ואני כמו זוג ותיק"

רה"מ ממשיך בסדרת הריאיונות לתקשורת האמריקנית ומתייחס ליחסים בין המדינות. אחרי שתקף את הגינוי האמריקני למכרזי הבנייה במזרח ירושלים, אמר נתניהו אמר לרשת Fusion's שהיחסים בינו לאובמה דווקא מצויינים: "אני המנהיג הזר שאתו נפגש הנשיא הכי הרבה"

"כמו זוג ותיק", אובמה ונתניהו (אבי אוחיון לע"מ)

שעות ספורות אחרי פגישתו עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה, העניק ראש הממשלה נתניהו ריאיונות לתקשורת האמריקנית ודיבר על מערכת היחסים ביניהם. למגיש רשת Fusion's חורחה ראמוס אמר נתניהו שהוא ואובמה מתנהגים כמו "זוג וותיק", למרות שיש בניהם חילוקי דעות, וטען שהנשיא אמר לו שהוא המנהיג הזר שעמו נפגש יותר מכל מנהיג אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו הדגיש את הדברים שעליהם שני המנהיגים מסכימים: "אנחנו מכירים אחד את השני ומכבדים אחד את השני, אבל יש לנו חילוקי דעות", אמר ראש הממשלה. "יש לנו הרבה יותר דברים שאנו מסכימים עליהם מדברים שאנו חלוקים עליהם. שנינו מבקשים לראות ביטחון, שלום, שגשוג בסביבה מאוד מאוד קשה".

המראיין ראמוס ניסה להקשות והעלה את סוגיית אישור בניית אלפי יחידות דיור במזרח ירושלים, אבל נתניהו הדגיש כי "אלו לא התנחלויות - יהודים פרטיים רוכשים דירות בשכונות ערביות בירושלים וערבים רוכשים דירות בשכונות יהודיות, אני לא חולם להתערב בנושא הזה. אם היית אומר לאזרח אמריקני או מקסיקני שהוא לא יכול לרכוש דירות בעיר מסוימת, זו הייתה שערורייה".

בתדרוך לכתבים שמלווים אותו, הוסיף נתניהו כי מדובר בהליך טכני בלבד. "לא אגיד לעולם שאסור ליהודים, או לכל אזרח אחר, לרכוש דירות בירושלים", הדגיש נתניהו. "לא תהיה כאן אפליה. זו גישה שלא מתיישבת עם ערכים בסיסיים, גם כאלה של ארה"ב".

ההודעה שפרסמה תנועת שלום עכשיו על הכוונה לאשר בניה של 2500 יחידות דיור במזרח ירושלים עוררה ביקורת חריפה בוושינגטון ואף גינוי אמריקני שבו התריעו כי הבנייה הישראלית בשטחים מבודדת את ישראל ומרחיקה אותה אפילו מידידותיה הקרובות ביותר.