ארצות הברית: בנייה במזרח ירושלים "תרעיל את האווירה"

בזמן ביקור נתניהו - הודעת גינוי חריפה: בעקבות פרסום מכרזים לבניית 2,612 יחידות דיור בגבעת המטוס שמעבר לקו הירוק, הזהירה דוברת מחלקת המדינה כי הדבר עלול "להרחיק את ישראל מבנות בריתה הקרובות ביותר"

"ישראל תרחיק עצמה מבנות בריתה" (רויטרס)

ארצות הברית הביעה הלילה (רביעי) דאגה עקב הדיווחים שלפיהם ישראל מקדמת תכניות לבנייה בהתנחלויות במזרח ירושלים. בהצהרה שמסרה דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ג'ן סאקי, היא הזהירה כי הצעד "עלול לעורר ספקות לגבי מחויבותה ורצונה של ישראל לשלום עם הפלסטינים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההצהרה באה זמן קצר אחרי פגישתם של ראש הממשלה נתניהו ונשיא ארצות הברית אובמה. קודם לפגישה, בהצהרה שמסרו השניים לכלי התקשורת, הדגיש נתניהו כי הוא "עדיין מחויב לרעיון שתי המדינות".

סאקי הדגישה כי אם ממשלת ישראל תמשיך במהלך, הדבר עלול לשדר "מסר בעייתי". "ההתפתחות הנוכחית רק תגרום לגינויים מהקהילה הבינלאומית, תרחיק את ישראל מבנות בריתה הקרובות ביותר ותרעיל את האווירה לא רק עם הפלסטינים אלא גם עם מדינות ערביות אחרות שעמן הצהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו שהוא מעוניין ליצור קשרים".

מוקדם יותר פרסמה תנועת "שלום עכשיו" שעיריית ירושלים הודיעה כי היא מקדמת תכנית לבניית 2,612 יחידות דיור חדשות בגבעת המטוס שמעבר לקו הירוק. "לא מדובר בתכנית חדשה", נמסר מעיריית ירושלים, "אלא בתכנית שאושרה לפני כשנתיים לאחר דיונים של 15 שנה.

"לפני מספר שבועות הושלם הליך טכני של חתימה על מתן תוקף לתכנית, חתימה אחת מני רבות בהליך הביורוקרטי. התכנית כוללת בנייה של 2,600 יחידות דיור ליהודים וערבים בגבעת המטוס. צר לנו ש'שלום עכשיו' יוצרים פרובוקציה מהליך טכני כדי לשרת אינטרסים פוליטיים ולפגוע בבניית דירות שיאפשרו לצעירים לגור בירושלים".