בנט על דברי נתניהו: "מי שמחויב למלחמה בדאע"ש ובחמאס לא יכול לתת מדינה לפלסטינים"

יו"ר הבית היהודי מגיב על דברי ראש הממשלה בפתח פגישתו עם נשיא ארצות הברית, שלפיהם הוא עדיין מחויב לחזון שתי המדינות. "רעיון המדינה הפלסטינית התעופף בקיץ האחרון יחד עם הטילים על נמל התעופה בן גוריון", תקף בנט. "טוב יהיה אם נתפכח ממנו - ומהר"

"לתת מדינה לפלס'? כדאי שנתפכח". ארכיון (מרים אלסטר, פלאש 90)

"מי שמחויב למלחמה בדעא"ש ובחמאס לא יכול לתת לפלסטינים מדינה" - כך אומר הערב (רביעי) יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט לחדשות 2 Online, בתגובה על דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו טרם פגישתו עם אובמה בבית הלבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"רעיון המדינה הפלסטינית התעופף בקיץ האחרון יחד עם הטילים על נמל התעופה בן גוריון, וטוב יהיה אם נתפכח ממנו - ומהר", הוסיף בנט.

בהצהרה שמסרו לכלי התקשורת טרם פגישתם, הצהירו אובמה ונתניהו כי פגישתם תכלול גם דיון על הסכסוך הישראלי-פלסטיני. "אני מחויב לחזון שתי המדינות לשני עמים", אמר נתניהו, ואובמה השיב: "הסטטוס-קוו במזרח התיכון חייב להשתנות כך שביטחונה של ישראל יישמר והטרגדיה של העם הפלסטיני, שבמסגרתה נהרגים ילדים, תימנע".

בינתיים, בזמן הפגישה בין המנהיגים, הגישו הפלסטינים הצעת החלטה למועצת הביטחון של האו"ם הקובעת את נובמבר 2016 כיעד לנסיגה של ישראל מהשטחים לקווי 67', ובהם מזרח ירושלים. צעד זה בא אחרי הצהרתו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בעצרת האו"ם כי יבקש ממועצת הביטחון לקבוע דד ליין לנסיגה ולקבוע עקרונות יסוד לשיחות עם ישראל.

בממשל האמריקני לא אהבו את העובדה שנתניהו לא הזכיר את פתרון שתי המדינות בדבריו באו"ם ובנאום שנשא אתמול בפני ראשי הקהילות היהודיות בניו יורק, וגם ניכר שאין הסכמה על ההשוואה שערך פעם אחר פעם בביקור בין דאע"ש לחמאס.