הדד ליין של הפלסטינים: נסיגה לקווי 67' עד 2016

בעוד אובמה ונתניהו נועדים, פנו הפלסטינים למועצת הביטחון של האו"ם והגישו הצעת החלטה שתחייב את ישראל לחזור לקווי 67', ובהם מזרח ירושלים - עד לנובמבר 2016

דד ליין לחזרה לקווי 67'. ארכיון (חדשות 2)

בזמן הפגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא ארה"ב ברק אובמה, הגישו הפלסטינים הצעת החלטה למועצת הביטחון של האו"ם הקובעת את נובמבר 2016 - כיעד לנסיגה של ישראל מהשטחים לקווי 67', ובהם מזרח ירושלים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי הדיווח בסוכנות הידיעות AP, צעד זה בא אחרי הצהרתו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בעצרת האו"ם כי יבקש ממועצת הביטחון לקבוע דד ליין לנסיגה ולקבוע עקרונות יסוד לשיחות עם ישראל.

הצעת ההחלטה תאשרר את החלטתה של מועצת הביטחון לתרום להשגתו של פתרון שישים קץ ל"כיבוש של ישראל ללא דיחוי ויביא להגשמת חזון שתי המדינות והקמתה של מדינה פלסטינית ריבונית ודמוקרטית, שתחיה לצידה של ישראל בשלום וביטחון בגבולות 67'".

"מלחמה פוליטית". אבו מאזן, ארכיון (רויטרס)

בזמן שהפלסטינים טווים את מהלכיהם באו"ם, קרא אובמה בפגישתו עם נתניהו " לשנות את הסטטוס-קוו במזרח התיכון, כך שביטחונה של ישראל יישמר והטרגדיה של העם הפלסטיני, שבמסגרתה נהרגים ילדים, תימנע".

ראש הממשלה מנגד, אחרי שספג ביקורת מארה"ב על כך שלא הזכיר את פתרון שתי המדינות בנאומו באו"ם, אמר בפתח הפגישה: "אני מחויב לחזון שתי המדינות לשני עמים".

בתחילת השבוע, טרם נאומו של נתניהו באו"ם, בכיר פת"ח נביל שעת אמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי יו"ר הרשות ייפתח ב"מלחמה פוליטית", אם ישראל תנקוט בתגובה שלילית לצעדיהם של הפלסטינים באו"ם "לסיום הכיבוש".