שר החוץ: "אבו מאזן איבד קשר עם המציאות"‎

ראש הממשלה ינאם באו"ם סמוך לשעה 19:00 (שעון ישראל), אבל עוד קודם לכן כינס שר החוץ מסיבת עיתונאים בניו יורק. במרכז הדברים עמד כמובן נאומו של אבו מאזן שהאשים את ישראל ברצח עם. "הוא פשוט באמת לא מייצג אף אחד", אמר שר החוץ על יו"ר הרשות הפלסטינית. "הוא מרגיש שאיבד את הקרקע ולכן הוא יורה לכל הכיוונים"

"ברור שלאבו מאזן אין כוונה לעשות שלום עם ישראל": שר החוץ אביגדור ליברמן שב לתקוף גם הערב (שני) את יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן. במסיבת עיתונאים שקיים בשולי העצרת הכללית של האו"ם בניו יורק, אמר ליברמן: "אנחנו זוכרים אותו באנאפוליס עם אולמרט ועם קונדוליסה רייס, וראינו את אותו הדבר בימים האחרונים". את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור ישיר באתרי חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ברור שאבו מאזן איבד את הקשר למציאות", הטיח ליברמן ביושב ראש הרשות הפלסטינית. "הוא פשוט באמת לא מייצג אף אחד. הוא מרגיש שהוא איבד את הקרקע ולכן הוא יורה לכל הכיוונים. הדרך שלו לשפר את מצבו הפנימי היא אסקלציה ברטוריקה פה בבניין האו"ם, וכך יש להתייחס אליו. לדעתי זה בן אדם שאיבד כיוון. אין לו תמיכה".

"בשביל אופק מדיני, בשביל פתרון בר קיימא, לא מספיק רק הרצונות שלנו", הדגיש ליברמן. "צריך פרטנר מהצד השני. כל עוד אין פרטנר, אי אפשר לעמוד עם סטופר ביד ולהלחיץ את עצמנו. אני מציע שנתאזר בסבלנות, באורך רוח. אנחנו מוכנים ללכת לפתרון רציני, כולל, אבל כל עוד אין פרטנר, זה נשאר מוכן על המדף - אבל לא מעבר לזה".

ליברמן שנשאל על ידי העיתונאים גם על שיחות הגרעין האירני בין המעצמות לטהרן אמר: "אנחנו חושבים שזאת עסקה רעה. יש לנו ניסיון עם עסקאות רעות, קוריאה הצפונית למשל. זה לחלוטין בלתי מקובל. אם האירנים יגיעו ליכולת גרעינית, התוצאה המיידית תהיה מירוץ חימוש מטורף בכל המזרח התיכון". ליברמן אף איים וציין: "אנחנו מותירים את כל האפשרויות על השולחן ועוקבים אחר ההתפתחויות".

"אבו מאזן הצליח להתיש את כולם"

"מתיש את כולם". אבו מאזן (רויטרס)

כבר אתמול, בעקבות נאומו החריף של יושב ראש הרשות הפלסטינית שבו האשים את ישראל בביצוע רצח עם בעזה, תקף שר החוץ אביגדור ליברמן את אבו מאזן, בזמן שעשה את דרכו לעצרת האו"ם בניו יורק.

"אבו מאזן הצליח להתיש את כולם, לא רק את הישראלים, אלא את הקהילה הבינלאומית כולה", אמר ליברמן לתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל. ליברמן תקף את מהלכיו של אבו מאזן ואמר כי הם פוגעים גם בפלסטינים: "צריך להגיע למסקנה אחת - האיש הוא לא פרטנר לשום דבר, בטח שלא לתהליך מדיני".

"הנושא הפלסטיני זז כל כך רחוק לאחור פה בעצרת הכללית", הוסיף שר החוץ. "המנהיגים מדברים פה על נגיף האבולה, דאע"ש ועל אוקראינה. הנושא הפלסטיני כמעט לא קיים. גם בעולם הערבי הצליחו להתייאש מאבו מאזן".