אמת ממוחזרת: ראש הממשלה שב וחוזר על אותם המסרים לקראת נאומיו באו"ם

ערב נסיעתו לעצרת הכללית של האו"ם הכריז נתניהו כי בכוונתו "להדוף את השקרים ולהגיד את האמת על ישראל". אלא שעיון בהצהרותיו של נתניהו לפני נאומיו האחרונים באותו המעמד, מגלה כי חשיפת האמת הינה מוטיב חוזר בדבריו - כמו גם האיומים על העם היהודי אותם הוא מזכיר שוב ושוב

נאמן לאמת שלו, אבל בעיקר ממחזר? ערב נאומו בעצרת הכללית של האו"ם הכריז היום (ראשון) ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי הוא נוסע על מנת "להדוף את השקרים ולהגיד את האמת על המדינה שלנו". עיון קצר בארכיון מעלה כי חשיפת השקרים והצגת האמת בפני חברי העצרת הכללית, הינה מוטיב חוזר בהצהרות ראש הממשלה - רגע לפני שהוא ממריא לניו יורק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בספטמבר בשנה שעברה, עת התכנסה העצרת הכללית, נשא נתניהו נאום בפני חברי המושב על רקע נאום "מתקפת החיוכים" שנשא אז נשיא אירן הנכנס, חסן רוחאני. אל מול הצהרותיו הפייסניות של רוחאני, הכריז נתניהו כי "מסריה של איראן הם הונאה. הגעתי לומר את האמת מול מתק השפתיים ומתקפת החיוכים". בדברים שאמר לפני נאומו הוסיף גם נתניהו כי: "אמירת האמת חיונית לביטחון שלום העולם - ולביטחונה של המדינה שלנו".גם ב-2011, באותו מעמד בדיוק, הודיע נתניהו כי תכלית נאומו הינה חשיפת האמת בפני חברי העצרת - זאת בעקבות הפנייה החד צדדית של הפלסטינים למוסדות האו"ם. "לנסיעתי באו"ם יש מטרה כפולה - הראשונה, להבטיח שהמהלך עוקף המו"מ לא יצלח וייבלם במועצת הביטחון - והיעד השני הוא לדבר בעצרת הכללית ולהציג את האמת: הרצון שלנו לשלום והעובדה שאיננו זרים בארץ הזאת, שיש לנו זכויות בארץ הזאת שלוקחות אחורה 'רק' 4,000 שנה", הכריז בטרם נסיעתו.

לא רק אמת, גם איומים קיומיים

שנה לאחר מכן, נשא נתניהו בעצרת האו"ם את הנאום שזכה לשם "נאום הפצצה" בזכות האיור שהציג ראש הממשלה בפני חברי המושב. עיון בהצהרותיו טרם נסיעתו מגלה כי דף המסרים עליו חוזר נתניהו לא כולל רק את הצהרותיו בעניין חשיפת האמת מעל בימת העצרת, אלא גם את האיומים הקיומיים הניצבים בפני מדינת ישראל והעם היהודי.

נאום הפצצה של נתניהו ב-2012 (AP)

"בנאום שאשא לפני נציגי האומות בעצרת הכללית של האו"ם הם ישמעו את תשובתנו", קרא נתניהו לפני נאומו ב-2012, "אני פועל בכל דרך כדי שלאירן לא יהיה נשק גרעיני. ההיסטוריה מוכיחה שמי שרצה למחוק אותנו מהמפה נכשל, בזמן שהעם היהודי גבר על כל המכשולים".