שר החוץ ליברמן: "אבו מאזן הצליח להתיש את כולם"

לאחר נאומו התקיף של יו"ר הרשות - שר החוץ משיב אש: בריאיון לגלי צה"ל טען ליברמן כי הפלסטינים אינם שותפים לשלום וכי הנושא נדחק בשל הלחימה בדאע"ש. על הביקור אצל מרטין שלאף באוסטריה: "הפגישה לא הוסתרה"

השיב לאבו מאזן. ליברמן באו"ם, ארכיון (AP)

שר החוץ לא נותר חייב - ותוקף בחזרה את אבו מאזן: לאחר נאומו החריף של יו"ר הרשות הפלסטינית בו האשים את ישראל בביצוע רצח עם בעזה, תקף הבוקר (ראשון) שר החוץ אביגדור ליברמן את אבו מאזן, בזמן שעשה את דרכו לעצרת האו"ם בניו יורק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אבו מאזן הצליח להתיש את כולם, לא רק את הישראלים, אלא את הקהילה הבינלאומית כולה", אמר הבוקר ליברמן לתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל. ליברמן תקף את מהלכיו של אבו מאזן ואמר כי הם פוגעים גם בפלסטינים: "צריך להגיע למסקנה אחת: האיש הוא לא פרטנר לשום דבר, בטח שלא לתהליך מדיני".

"מתיש את כולם". אבו מאזן (רויטרס)


"הנושא הפלסטיני זז כל כך רחוק לאחור פה בעצרת הכללית", הוסיף שר החוץ. "המנהיגים מדברים פה על נגיף האבולה, דאע"ש ועל אוקראינה. הנושא הפלסטיני כמעט לא קיים. גם בעולם הערבי הצליחו להתייאש מאבו מאזן".

"לא הסתרתי את הפגישה עם שלאף"

על הטענות כי במהלך ביקור דיפלומטי שערך לאחרונה, נפגש בין היתר בווינה עם איש העסקים מרטין שלאף ללא ידיעת אנשי משרדו: "מרטין שלאף הוא חבר שלי. כשחזרתי, הטלפון הראשון היה למבקר המדינה - וביקשתי שיבדוק אם הנסיעה הייתה תקינה"."הפגישה לא הוסתרה. כשאתה טס אתה מגיש דיווח למזכירות המדינה. הכל הועבר בצורה מסודרת לפי כל הנהלים. אני לא יכול לפרט, מדובר בדיני נפשות", הבהיר שר החוץ. "אנשי משרד החוץ טיפלו בזה, וזו לא הפעם הראשונה שבעיתון 'הארץ' (שם נחשפה הפרשה) לא מדייקים בדיווחים על אביגדור ליברמן".

ליברמן התייחס גם למערכת היחסים עם השר לשעבר סטס מיסז'ניקוב, ולחשדות החדשים נגדו לפיהם קיבל לכאורה שוחד והיטה מכרזים בעת שכיהן כשר התיירות: "כל אדם חף מפשע עד שלא הורשע, חברות נבחנת ברגעים קשים. זה מבחן לא פשוט, מי כמוני יודע עד כמה תקופה כזו קשה, ואני מאחל לו לצאת מזה".

"מאחל לו שייצא מזה". השר לשעבר מיסז'ניקו (רויטרס)

נתניהו: "אייצג את ישראל מול השקרים"

טרם יציאתו לעצרת האו"ם, תקף גם ראש הממשלה נתניהו את דבריו של אבו מאזן ונשיא אירן חסן רוחאני בעצרת. "בכל מפגש אייצג את אזרחי ישראל ואהדוף בשמם את ההשמצות והשקרים שמוטחים כלפי המדינה שלנו", הבטיח נתניהו.

בנאום שנשא באו"ם כינה את פעולתיה של ישראל במבצע "צוק איתן" - "רצח עם" וטען כי "ישראל מתכננת לבצע נכבה נוספת". יום קודם לכן היה זה נשיא אירן חסן רוחאני שעלה על בימת האו"ם וטען כי הסכמה בדבר פיתוח תוכנית הגרעין של אירן עשויה לשמש כמפתח לשיתוף פעולה עולמי.

"אייצג את ישראל מול השקרים". נתניהו באו" (קובי גדעון, לע"מ)

"אחרי נאום ההונאה של נשיא אירן ונאום ההסתה של אבו מאזן אומר את האמת של אזרחי ישראל מול כל העולם", הצהיר נתניהו טרם יציאתו לניו יורק.

גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הצטרף למתקפה על אבו מאזן והדגיש כי "לא מדובר באיש של שלום". "פעם אחר פעם ממשיך אבו מאזן להונות את הקהילה הבינלאומית, להטיח בישראל האשמות כוזבות וגזעניות ולקוות שלחץ, איומים ושקרים יפחידו אותנו ויגרמו לנו להתקפל", אמר יעלון.

הוא שב והדגיש כי "אין מולנו פרטנר להסכם שמהותו סוף הסכסוך וקץ התביעות, ולכן לא נתפשר על ביטחונם של אזרחי ישראל". לדבריו, אבו מאזן שוב הוכיח כי כל ויתור ישראלי במצב כזה יהיה מנותק מהמציאות.