השיחות הסתיימו, ההפוגה נשמרת

המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים יחודש בקהיר בחודש הבא, ובינתיים תישמר הפסקת האש – כך הודיעה מצרים. בתוך כך, המתיחות בין חמאס לרשות הפלסטינית גוברת על רקע חיסולם של פעילי ארגון הטרור, חוטפי ורוצחי שלושת הנערים הישראלים. בחמאס אומרים שהתיאום הביטחוני בין ישראל לרשות הפלסטינית הוא זה שסייע לחסל את השניים

הפסקת האש נמשכת (רויטרס, חדשות 2)

השקט נשמר: מצרים הודיעה הערב (שלישי) כי המשא ומתן בין המשלחת הישראלית למשלחת הפלסטינית בקהיר יחודש בחודש הבא, אחרי החגים היהודיים והמוסלמים, וכי הפסקת האש בין הצדדים נמשכת לפי שעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתוך כך, חמאס הפנו היום אצבע מאשימה לכיוון הרשות הפלסטינית. בחמאס אומרים שהתיאום הביטחוני בין הרשות הפלסטינית לישראל הוא זה שסייע לחסל לפנות בוקר את שני חוטפיהם ורוצחיהם של הנערים נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח ז"ל.

המחאה של ארגון חמאס באה לידי ביטוי גם בקהיר כשהמשלחת הפלסטינית השמיעה קולות ביקורת קשים, עד כדי כך שאיימה לעצור את שיחות המשא ומתן. לבסוף, התרצו אנשי חמאס והמשיכו בשיחות כרגיל.

שעות ספורות לאחר חיסול מרואן קואסמה ועאמר אבו עישה, החוטפים והרוצחים של שלושת הנערים, נערכה היום הלווייתם ובמהלכה מנעו מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית עימותים בין צעירים פלסטינים לכוחות צה"ל.

כוחות הביטחון של הרשות עצרו חמישה צעירים פלסטינים, כחלק מהמדיניות האופיינית לרשות הפלסטינית בחודשים האחרונים - ולפיה יש למנוע מפעילי חמאס להתעמת עם כוחות צה"ל.