אבו מאזן לנתניהו: "סיים את הכיבוש, עשה שלום"

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן יצא בפנייה לראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך שיחה שקיים עם סטודנטים בארה"ב. "אני אומר היום לראש הממשלה נתניהו: סיים את הכיבוש, עשה שלום", הוא קרא והוסיף כי יציג בפני האו"ם את לוח הזמנים שלו לשיחות השלום, ואם יסורב - יבקש להצטרף לאו"ם

רה"מ נתניהו ויו"ר הרשות אוב מאזן (AP)

משא ומתן או הצטרפות פלסטינית להאג? יושב ראש הראשות הפלסטינית אבו מאזן יצא הלילה (שלישי) בפנייה ישירה לראש הממשלה בנימין נתניהו. "סיים את הכיבוש, עשה שלום", קרא אבו מאזן לנתניהו במהלך ביקור שקיים בניו יורק לקראת העצרת הכללית של האו"ם. אבו מאזן ציין כי אם האו"ם לא יתמוך בבקשתו להציב לישראל לוח זמנים, הוא יבקש להצטרף לארגונים בינלאומיים נוספים, ביניהם בית הדין הבינלאומי בהאג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לקהילה הבין לאומית יש את האחריות להגן על אזרחינו החיים תחת טרור המתנחלים והצבא הכובש", הוסיף אבו מאזן בשיחה שקיים עם סטודנטים מקומיים. "אנחנו לא מצליחים להבין כיצד הממשלה הישראלית כל כך טעתה כשלא הבינה שההפצצות בעזה שהרגו אלפי ילדים ונשים רק החצינו עוד שנאה".

לאחר הפניה לנתניהו, הוסיף יו"ר הרשות כי יציג בפני האו"ם לוח זמנים לשיחות שלום, ואם יסורב ייגיש בקשות חברות נוספות לארגונים בינלאומיים. אם תצטרף הרשות הפלסטינית להאג, ייתכן כי תבקש להעמיד את ישראל לדין באשמת פשעי מלחמה. את משנתו המפורטת צפוי אבו מאזן לפרוש בפני העצרת הכללית של האו"ם ביום שישי, אז יעלה על הפודיום לשאת דברים כמו רבים ממנהיגי העולם.

הולנד ואבו מאזן. רואים עין בעין (רויטרס)

נשיא צרפת: "מצפים לתהליך שלום שיביא לסיום הסכסוך"

בסוף השבוע הודיע נשיא צרפת פרנסואה הולנד במהלך מסיבת עיתונאים משותפת עם הנשיא הפלסטיני אבו מאזן, כי הוא מתכוון להביא למועצת הביטחון של האו"ם הצעה לפתרון הסכסוך בין ישראל לפלסטינים.

"עלינו להצהיר באופן ברור שאנחנו מצפים לתהליך שלום שיביא לסיום הסכסוך", אמר הולנד בתום הפגישה המשותפת בארמון האליזה שבפריז. "שיחות, מגעים, הפסקות והפרעות התרחשו במשך זמן רב מדי ויש תחושה שהסכסוך הישראלי-פלסטיני לא יבוא לסיומו, היות וכולם מכירים את המגבלות הקיימות".